Bez zapiętych pasów, tablicy rejestracyjnej i ponad 90km/h po mieście

0
39
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 20-letniego kierowcy, który na terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał 91 km/h. Funkcjonariusze skierowali wniosek do starosty o cofnięcie jego uprawnień na okres 3 miesięcy.

W dniu 26 maja, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Legnickiej w Głogowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 91 km/h. Kierowca hondy, 20 – letni mieszkaniec Głogowa jechał z tą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 700 zł oraz zatrzymano jego prawo jazdy. Kierowca i pasażer nie mieli zapiętych pasów a pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i przypomina, że — W przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzykują się na Dni Głogowa. Zmiany w ruchu drogowym na Starym Mieście
Następny artykułOdświeżony i odmieniony Plac Zabaw czeka na dzieci…
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...