Przyszła do banku ze skradzionym dowodem…

0
416

37 – letnia mieszkanka powiatu głogowskiego została zatrzymana podczas próby założenia konta bankowego na podstawie skradzionego dowodu osobistego. Jak się okazało podejrzana już wcześniej dopuściła się takiego przestępstwa.

Policjanci o próbie założenia konta bankowego na podstawie cudzego dowodu osobistego, zostali powiadomieni przez bank. 37 – letnia mieszkanka powiatu głogowskiego została zatrzymana przez policyjny patrol. W momencie zatrzymania podała policjantom fałszywe dane osobowe, były one zgodne z danymi z dowodu osobistego jakim się posłużyła. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie a policjanci szybko ustali, jej prawdziwe dane. Okazało się, że posługiwała się skradzionym koleżance, dowodem osobistym — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

37 – latka już wcześniej założyła inne konto bankowe posługując się cudzym dowodem osobistym. Policjanci sprawdzają informacje dotyczące umów kredytowych zawieranych przez podejrzaną na podstawie cudzych dokumentów jakie miała do dyspozycji.

Czyny jakich dopuściła się podejrzana są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.