Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza- 2 premiery w jeden weekend

0
31

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie na ten weekend przygotował dla mieszkańców dwie, bardzo ciekawe propozycje. Przed głogowską publicznością wystąpią aktorzy z Teatru Lipo z Zakładu Karnego w Głogowie oraz z Teatru Intermedium. Wstęp na oba spektakle wolny.

W sobotę, 26 maja o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się premiera spektaklu Teatru Lipo z Zakładu Karnego w Głogowie „Na pełnym morzu” na podstawie Sławomira Mrożka, w reżyserii Michała Wnuka.

— Projekt zakreśla działania o charakterze warsztatowo – edukacyjnym z uwzględnieniem aspektu resocjalizacji ludzi z wyrokami pozbawienia wolności przebywającymi w zakładzie karnym na mocy prawomocnego wyroku oraz działania w bezpośrednim kontakcie z przestrzenią teatralną, która stanowi duże wyzwanie pod względem artystycznym i emocjonalnym dla uczestników programu. 
Posługując się językiem sceny i teatru skazani wyrabiają umiejętność posługiwania się narzędziem teatralnym na polu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa pracy zespołowej.
Otwartość, kreatywność, poczucie odpowiedzialności, samodzielne podejmowanie decyzji artystycznych
to podstawowe założenia realizowanego projektu zwieńczone pokazem końcowym. 
Uczestnikami programu są więźniowie wywodzący się z różnych środowisk społecznych o różnym statucie materialnym i społecznym— mówi Dyrektor Zakładu Karnego w Głogowie ppłk Andrzej Zalewski i wspólnie z dyrektor MOK w Głogowie Barbarą Mareńczak-Piechocką zaprasza wszystkich do obejrzenia efektów wielomiesięcznej pracy.

Natomiast w niedzielę, 27 maja o godzinie 17.00 będzie można obejrzeć spektakl dla dzieci i dorosłych, nawiązujący do wierzeń słowiańskich. Na głogowskiej scenie wystąpią aktorzy z Teatru Intermedium.  Reżyserem spektaklu „Kraina dawnych Bogów” jest Elżbieta Bock- Łuczyńska.

 

Źródło:MOK Głogów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyszła do banku ze skradzionym dowodem…
Następny artykułBrutalna napaść na terenie ogródków działkowych
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...