Rokaszewicz: dajmy im nasze wsparcie!

0
33

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zachęca głogowian do wsparcia rodziców osób niepełnosprawnych, którzy od 18 kwietnia protestują w Sejmie. Mieszkańcy naszego miasta spotkają się w piątek 18 maja, pod Ratuszem o godzinie 18.00.

Przypomnijmy, że protestujący domagają się spełnienia dwóch postulatów:

  1. Wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie bez kryterium dochodowego.
  2. Zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (1029 zł brutto) i stopniowego podwyższania tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną (dla osoby zdrowej samotnie gospodarującej wynosiło w 2017 r. 1134 zł).

Do solidarności z protestującymi zachęca również posłanka Ewa Drozd, która w mediach społecznościowych napisała: „Ta akcja to doskonały przykład dla całej Polski. Skoro nie chcą wpuścić do Sejmu osoby popierające, to pokażmy we wszystkich miejscowościach naszego kraju, że jesteśmy z nimi. Oni tego potrzebują, a my to zrobimy. Głogowianie!

 Godne i samodzielne życie to ich cel. Pomóżmy im go zrealizować” – zachęca Ewa Drozd.

Podczas spotkania zostanie nagrany krótki filmik ze słowami poparcia dla strajkujących w Sejmie.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNoc Muzeów 2018- sprawdź co w Głogowie!
Następny artykułFotostopem przez Świat- fascynujące Indie
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...