Internetowy amant w areszcie- ile kobiet zdążył oszukać?

0
18

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24 – letniego mężczyznę, który jest podejrzany o liczne oszustwa i kradzieże na szkodę kobiet na terenie kraju. Podejrzany umawiał się z nimi za pomocą portali randkowych, nawiązywał znajomość, a następnie wyłudzał niejednokrotnie duże kwoty pieniędzy. Został zatrzymany przez policjantów z Głogowa na terenie Kalisza. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku głogowscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Głogowa o tym, że padła ofiarą oszusta. Mężczyzna, którego poznała w Internecie i następnie umówiła się z nim na spotkanie, wyłudził od niej ponad 50 000 złotych. Okazało się, że sprawca wykorzystał zaufanie jakie zdobył u kobiety i to na tyle skutecznie, że podając różnego rodzaju powody; kłopoty finansowe, chorobę, konieczność spłacenia długów, zdołał wyłudzić od niej tak dużą kwotę. Mężczyzna podał pokrzywdzonej całkowicie zmyślone dane — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i dodaje —Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że w podobny sposób mogło zostać na terenie kraju oszukanych kilkadziesiąt kobiet.

Sprawa nie była łatwa. Sprawca zacierał za sobą ślady, zmieniał telefony i nie miał miejsca stałego zamieszkania, pracował jedynie dorywczo.Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy powiatowej Policji w Głogowie, doprowadziły jednak do ustalenia podejrzewanego mężczyzny a następnie jego zatrzymania na terenie Kalisza. Wcześniej policjanci w pogoni za sprawcą przemierzyli sporą cześć Polski. Podejrzany działał na całym jej terenie, szybko się przemieszczając. W każdym przypadku nawiązywał kontakt przy pomocy komunikatorów internetowych i portali randkowych. Szukał kobiet samotnych. Wzbudzał ich zaufanie a następnie, pożyczał pieniądze, których jak sam wyjaśnił, nie miał zamiaru oddawać. Po pewnym czasie zrywał kontakt. Policjanci cały czas ustalają listę pokrzywdzonych kobiet. Może ich być kilkadziesiąt — relacjonuje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Został przewieziony do zakładu karnego i tam będzie oczekiwał na dalsze zarzuty oraz proces sądowy. 24- latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPamiętasz powódź z 1997 roku? O wielkiej fali sprzed 20 lat powstała książka i film…
Następny artykułSuperniania w Głogowie
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...