Internetowy amant w areszcie- ile kobiet zdążył oszukać?

0
84

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24 – letniego mężczyznę, który jest podejrzany o liczne oszustwa i kradzieże na szkodę kobiet na terenie kraju. Podejrzany umawiał się z nimi za pomocą portali randkowych, nawiązywał znajomość, a następnie wyłudzał niejednokrotnie duże kwoty pieniędzy. Został zatrzymany przez policjantów z Głogowa na terenie Kalisza. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku głogowscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Głogowa o tym, że padła ofiarą oszusta. Mężczyzna, którego poznała w Internecie i następnie umówiła się z nim na spotkanie, wyłudził od niej ponad 50 000 złotych. Okazało się, że sprawca wykorzystał zaufanie jakie zdobył u kobiety i to na tyle skutecznie, że podając różnego rodzaju powody; kłopoty finansowe, chorobę, konieczność spłacenia długów, zdołał wyłudzić od niej tak dużą kwotę. Mężczyzna podał pokrzywdzonej całkowicie zmyślone dane — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i dodaje —Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że w podobny sposób mogło zostać na terenie kraju oszukanych kilkadziesiąt kobiet.

Sprawa nie była łatwa. Sprawca zacierał za sobą ślady, zmieniał telefony i nie miał miejsca stałego zamieszkania, pracował jedynie dorywczo.Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy powiatowej Policji w Głogowie, doprowadziły jednak do ustalenia podejrzewanego mężczyzny a następnie jego zatrzymania na terenie Kalisza. Wcześniej policjanci w pogoni za sprawcą przemierzyli sporą cześć Polski. Podejrzany działał na całym jej terenie, szybko się przemieszczając. W każdym przypadku nawiązywał kontakt przy pomocy komunikatorów internetowych i portali randkowych. Szukał kobiet samotnych. Wzbudzał ich zaufanie a następnie, pożyczał pieniądze, których jak sam wyjaśnił, nie miał zamiaru oddawać. Po pewnym czasie zrywał kontakt. Policjanci cały czas ustalają listę pokrzywdzonych kobiet. Może ich być kilkadziesiąt — relacjonuje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Został przewieziony do zakładu karnego i tam będzie oczekiwał na dalsze zarzuty oraz proces sądowy. 24- latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.