“Przeżywanie” w Galerii Zamkowej w Lubinie

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza na nową wystawę fotograficzną pt. "Przeżywanie" autorstwa Darii Paryły. Wystawę można oglądać do 17 maja w Galerii Zamkowej w Lubinie. 

0
357

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza na nową wystawę fotograficzną pt. “Przeżywanie” autorstwa Darii Paryły. Wystawę można oglądać do 17 maja w Galerii Zamkowej w Lubinie. 

Według Darii Paryły nie ma dwóch identycznych podróży oraz nie ma jednego sposobu na przeżywanie i doświadczanie. Artystka twierdzi, że każda wyprawa to podróż do wnętrza siebie. Wystawa w Lubinie prezentuje 5 lat fotografowania Paryły w trzydziestu krajach Europy. Zdjęcia są w czarno-białej kolorystyce i ukazują człowieka. Większość fotografii artystka zrobiła na Bałkanach, w Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Grecji oraz w Czechach. – Przyznam: wykonując te zdjęcia, podróżując, nie miałam w planach zorganizowania wystawy. Interesował mnie człowiek, jego obraz. Na zawsze zapamiętam spotkanie z Polakami mieszkającymi w Leskovac, w Serbii. Podczas rozmowy szczegółowo pytali o Polskę, wspominając swoje rodzinne strony, dorastanie, młodość, pierwsze miłości i wyjazd z kraju, widziałam w ich oczach tęsknotę, nostalgię. Przeżywanie. Na koniec spotkania poprosili o pamiątkowe zdjęcie, które teraz, po latach stało się moim symbolem tamtej podróży. I takich fotografii, nośników emocji powstało całkiem sporo. Teraz dojrzałam do tego, by tymi fotografiami się podzielić, pokazać moją optykę widzenia świata, przekazać w pewien sposób moje emocje – mówi Daria Paryła. Wybierając się w podróż jestem pewna jednej rzeczy: tworzenia wspomnień. Bo wspomnienia tworzą się z każdym uchwyconym kadrem, potem takie zdjęcia żyją własnym życiem, jednak wracając do nich po latach czuję dokładnie to samo, co w chwili ich wykonania – dodaje fotografka.
Obiektem fotografii Darii Paryły zawsze jest człowiek
Paryła fotografuje w trzydziestu krajach Europy
Daria Paryła – doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych), absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Medioznawca, fotograf, politolog. A także autorka licznych publikacji naukowych na temat psychologii negocjacji. Ponadto do jej zainteresowań należy psychologia podróży, komunikacja międzykulturowa oraz PR w polityce. Mieszka we Wrocławiu.
Wystawę pt. “Przeżywanie” można obejrzeć w godzinach otwarcia Galerii Zamkowej:
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota – Niedziela: 12:00 – 18:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.