Policja zatrzymała, Sąd wypuścił go na wolność…

0
134

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 23–letniego mieszkańca Głogowa na gorącym uczynku podczas włamania do salonu fryzjerskiego. Jak się okazało nie było to pierwsze przestępstwo, którego dokonał. Mężczyzna podejrzany jest w sumie o 12 włamań.  Za kradzieże z włamaniem według Kodeksu Karnego grozi kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas ostatniego włamania do salonu fryzjerskiego. Próbował uciekać policjantom przez okno, jednak nie zdołał rozbić szyby. Został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.
Na miejscu okazało się, że jest on znany z wcześniejszych włamań i kradzieży na terenie miasta. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie włamywał się do obiektów handlowo-usługowych i był karany za te przestępstwa. Głogowski złodziej podejrzany jest o włamania w co najmniej 12 miejscach na terenie Głogowa— mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura Rejonowa w Głogowie wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd jednak nie uwzględnił tego wniosku i wypuścił mężczyznę na wolność.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.