Policja zatrzymała, Sąd wypuścił go na wolność…

0
23

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 23–letniego mieszkańca Głogowa na gorącym uczynku podczas włamania do salonu fryzjerskiego. Jak się okazało nie było to pierwsze przestępstwo, którego dokonał. Mężczyzna podejrzany jest w sumie o 12 włamań.  Za kradzieże z włamaniem według Kodeksu Karnego grozi kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas ostatniego włamania do salonu fryzjerskiego. Próbował uciekać policjantom przez okno, jednak nie zdołał rozbić szyby. Został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.
Na miejscu okazało się, że jest on znany z wcześniejszych włamań i kradzieży na terenie miasta. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie włamywał się do obiektów handlowo-usługowych i był karany za te przestępstwa. Głogowski złodziej podejrzany jest o włamania w co najmniej 12 miejscach na terenie Głogowa— mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura Rejonowa w Głogowie wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd jednak nie uwzględnił tego wniosku i wypuścił mężczyznę na wolność.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiędzynarodowy Wyścig Kolarski CCC Tour- Grody Piastowskie- meta w Głogowie
Następny artykułKilkadziesiąt zarzutów dla 38-latka z Głogowa
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...