Maturzyści z II LO- jak poszedł im dzisiejszy egzamin?

0
172

Rozwiązanie testu i napisanie rozprawki bądź analiza tekstu poetyckiego, a na to wszystko 170 minut- dzisiaj punktualnie o godzinie 9.00 w całej Polsce maturzyści pisali swój pierwszy egzamin z języka polskiego.W naszym powiecie do matury w tym roku przystąpiło 980 absolwentów liceów i techników.Odwiedziliśmy dziś II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, by sprawdzić jak poszło naszym głogowskim maturzystom…

W tym roku abiturienci musieli zmierzyć się z tematem: „Tęsknota- siła budująca czy niszcząca ludzkie życie- rozważ i uzasadnij swoją wypowiedź odwołując się do „Lalki” Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kulturowego.Drugą opcją była analiza wiersza Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielą”.

Zadowoleni, spełnieni i uśmiechnięci – tacy maturzyści opuszczali salę egzaminacyjną II LO w Głogowie.

Pierwsze osoby zakończyły pisanie już po godzinie 10.00. Jak się okazuje język polski nie przysporzył większych problemów maturzystom.

 Obstawiałam “Lalkę”, dużo czasu poświęciłam tej lekturze więc tym bardziej byłam zadowolona, gdy zobaczyłam ją na arkuszu egzaminacyjnym. Ja w ogóle uważam, że “Lalka” to najlepsze co może się przytrafić na maturze, bo jest to przez tyle czasu wałkowane, nie jest to trudne i myślę, że zdecydowana większość nie miała dziś problemu z tym tematem. —  mówi tegoroczna absolwentka II LO .

Jestem raczej zadowolona, temat był fajny i lekki w pisaniu. Choć muszę przyznać, że nie spodziewałam się w ogóle „Lalki”. Myślałam, że będzie coś związanego z patriotyzmem, ojczyzną, w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości — mówi maturzystka z II LO i dodaje gorzej będzie chyba w poniedziałek, ale mamy jeszcze trochę czasu na powtórkę materiału.

A jakie maturzyści mają plany na ten piękny, słoneczny weekend?

Zdecydowana większość odpowiedziała dziś — nauka i  powtórki materiału.

Na zasłużony, błogi odpoczynek przyjdzie jeszcze czas…

Po weekendzie, w poniedziałkowy ranek maturzyści spotykają się z królową nauk- matematyką.

Egzaminy maturalne potrwają do 25 maja, a wyniki będą znane na początku lipca.

Maturzyści, trzymamy za was kciuki, powodzenia!

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.