Dodatkowe środki finansowe dla gmin powiatu głogowskiego

0
28
Miedziak.info.pl Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji prasowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego przekaże dodatkowe środki na zwalczanie klęsk żywiołowych dla gminy Pęcław i Żukowice. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad 400 tys. złotych.

Tę dobrą dla mieszkańców wiadomość przekazali Radosław Pobol, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego na teren Zagłębia Miedziowego, radny sejmiku wojewódzkiego oraz radna powiatu głogowskiego Agnieszka Rajchel.

Gmina Pęcław otrzyma 48,140 złotych na remont dachu oraz zalanych pomieszczeń w świetlicy wiejskiej w Wietszycach. Budynek uległ zniszczeniu na skutek silnego wiatru w październiku w 2017 roku.

Natomiast dla Gminy Żukowice będzie to kwota 368,220 złotych, która zostanie przeznaczona na odbudowę drogi w miejscowości Słoćwina (dz. Nr 344 obręb Kłoda w km 00+ 000+ 00+ 255, gmina Żukowice).

Droga została zniszczona przez intensywne opady deszczu w czerwcu 2016 roku.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawodnicy z Głogowskiego Klubu Judo znów na podium
Następny artykułW PWSZ pojawił się bookcrossing, czyli tzw. książkokrążenie
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...