Pomysł na niedzielę w Głogowie? Jest w czym wybierać…

0
824
2015–05–10 Postaw na rodzinę @Zamek Książąt Głogowskich (fot.A.Karbowiak)-1

Przed nami kolejna niedziela bez handlu,a gdy zamykają sklepy…nasze miasto budzi się do życia. W ten weekend mieszkańcy Głogowa nie będą mogli narzekać na nudę. Możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu jest naprawdę wiele: sport, koncert, film, a może wystawa w muzeum? Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niedziela to czas dla rodziny, pora na zasłużony odpoczynek, przyjemności i rozrywkę. Domową kanapę zostawmy na chłodne, jesienne wieczory. Pora wyruszyć w miasto…

Na sportowo

Cross straceńców na Górkowie

Wszyscy fani biegania i miłośnicy sportu długo wyczekiwali tego dnia. To właśnie w ten weekend wystartuje już po raz VIII Cross Straceńców.

Trasa Crossu Straceńców przebiega po pętlach, jest pełna wielu niespodziewanych, naturalnych przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów i zbiegów.

Podczas pierwszego Crossu Straceńców, 18 września 2011 roku wystartowało 298 osób.

W zeszłym roku zawodników było już 1329. Czy w tym roku padnie kolejny rekord?

― To idea biegu, który wyzwala motywację do walki, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, zmierzyć się z naturą, pokonać strach i gwarantuje na mecie satysfakcję, radość oraz dumę ― mówi Jerzy Górski.

Po raz pierwszy mieszkańcy Głogowa mogą dojechać na Górków za darmo, korzystając z Komunikacji Miejskiej.

Autobusy pojadą dwoma trasami: przez osiedle Kopernik oraz Stare Miasto. Wyjazd obu autobusów zaplanowany jest 22 kwietnia o godzinie 10.00 oraz 11.00 z Jedności Robotniczej i Placu 1000-lecia. Natomiast powrót z ul. Zielonej (Górków)  o godzinie 15.00 i 16.00.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu oraz godzin odjazdów z poszczególnych przystanków znajdują się na stronie www.km.glogow.pl, na Facebooku oraz na przystankach, na których zatrzymają się autobusy.

Park Linowy

Wspinaczka, ruch na świeżym powietrzu i znakomita zabawa czekają na wysokich i niskich trasach w Parku Linowym przy ul. Piastowskiej.

Swoich sił można spróbować już od godziny 11.00 do 18.00. Niska trasa jest bezpłatna, za wyższą zapłacimy 8zł.

Szczegóły pod numerem telefonu 609 860 700.

Niedziela na Chrobrym

Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z obiektów sportowych Chrobrego.

Pływalnia będzie czynna w godzinach od 6.15 do 21.45.

Strefa Spa&Welness od 10.00 do 21.00, a tor rowerowy i skatepark od 7.00 do 20.00

Cennik :

http://www.chrobry-glogow.pl/podstrona,24-plywalnia_cennik.html

Jak za dawnych lat

W Miejskim Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej 7, odbędzie się Głogowski Festiwal Gier Planszowych „WToMiGraj”.

Uczestnicy zabawy będą mieli do dyspozycji aż 150 gier udostępnionych przez Stowarzyszenie Działań Alternatywnych „Bastion Głogów”.

W programie między innymi: rozgrywki z nagrodami, otwarte pokazy gier planszowych, loteria fantowa, wykład „Jak projektować grę planszową”.

Pierwsze kości zostaną rzucone o godzinie 11.00.

Historycznie i regionalnie

W Bloku Koszarowym, Centrum Informacji Turystycznej przy ul.Koszarowej 1, co godzinę od 12.00 do 16.00 będą odbywały się pokazy filmów „ Życie po raz drugi” – 30 lat odbudowy starego Miasta oraz „ Głogów- miasto z historią”.

Natomiast o godzinie 12.30 oraz 16.30 za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzić wraz z przewodnikiem blok koszarowy.

Jakie atrakcje czekają w środku?

W wyjątkowych wnętrzach można odbyć niezapomnianą lekcję historii, doskonale się przy tym bawiąc:

Multimedialne puzzle

Dorośli mogą przypomnieć sobie tą zabawę z dzieciństwa, a dzieci spróbować sił w układaniu puzzli na szklanym ekranie, wybierając jeden z trzech poziomów trudności.

Strzelanie do celu

Z myślą o dwóch graczach przygotowano multimedialną grę, w której należy zniszczyć fortyfikację. Zawodnicy strzelają na ekranie z armat, oglądają postęp swoich ostrzałów i zniszczenia budynku.

Wyjątkowe selfie

Kolejnym punktem jest atrakcja fotograficzna. Za pomocą ruchów dłoni  można wybrać jeden z wielu strojów historycznych, który zostanie wkomponowany i dopasowany do naszej twarzy.Zrobione zdjęcie jest automatycznie wysyłane na skrzynkę e-mailową Biura Informacji Turystycznej w Głogowie.

Cel,pal!

Dla małych i dużych chłopców nie lada gratką jest strzelanie z broni do celu. Na ekranie umieszczona jest tarcza, a także wyniki celnego bądź nieudanego strzału.

W bloku koszarowym można również osobiście sprawdzić wygodę dawnego łóżka żołnierskiego, a nawet zajrzeć do żołnierskiej toalety z dawnej epoki.

Zainteresowani historią mogą wysłuchać ciekawych opowieści z głośników, które zamontowane są w salach wystawowych.

Muzeum zaprasza

W Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie w godzinach od 10.00 do 17.00 będzie można obejrzeć dwie najnowsze wystawy: „Nie tylko portret. Sztuka figuralna ze zbiorów MAH” oraz „Dawnych głogowian portret własny” (zdjęcia z głogowskich zakładów fotograficznych działających w mieście w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku oraz zabytkowe aparaty i sprzęt fotograficzny), a także wystawa prezentująca sztukę innuicką ze zbiorów MAH.

Poza tym stałe wystawy: „ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic. Najciekawsze zabytki i odkrycia archeologiczne w minionym 50-leciu muzeum w Głogowie”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, „Głogowianie 1945”, „Skarb z Głogowa” oraz „Pamięć głogowskich kamieni”.

Bilety do nabycia w cenie: 6zł- normalny, 2,5zł- ulgowy

Trochę muzyki…

W Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 17.00 odbędzie się koncert Michała Bajora.

Bilety w cenie 90zł /osoba.

 

Gotowi na sportowe emocje i dobrą zabawę? To wybierajcie i korzystajcie do woli…

Niedziela, 22 kwietnia w Głogowie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.