Na Cross Straceńców- szybko, wygodnie i za darmo z Komunikacją Miejską

0
257

Dokładanie za 8 dni wystartuje tegoroczny Cross Straceńców w Głogowie. Chętnych do udziału w Crossie Straceńców przybywa z każdym rokiem. Tego dnia teren na Górkowie jest oblegany przez fanów biegania, a także tłumy widzów, którzy obserwują sportowe poczynania zawodników Crossu. Nieodzownym elementem tak dużej imprezy jest również zwiększone natężenie ruchu. Dlatego w tym roku do aktywnego udziału w Crossie Straceńców dołącza Komunikacja Miejska sp. z o.o w Głogowie, która zapewni darmowy transport na Górków dla mieszkańców naszego miasta, w niedzielę 22 kwietnia.

Autobusy pojadą dwoma trasami: przez osiedle Kopernik oraz Stare Miasto. Wyjazd obu autobusów zaplanowany jest o godzinie 10.00 oraz 11.00 z Jedności Robotniczej i Placu 1000-lecia.

Natomiast powrót z ul. Zielonej (Górków) planujemy o godzinie 15.00 i 16.00 — mówi Kamil Grzybowski specjalista ds. planowania i rozliczeń Komunikacji Miejskiej sp. z o.o w Głogowie i dodaje — Podkreślić należy, że przejazd tymi autobusami jest całkowicie darmowy, dlatego zachęcamy mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i skorzystania z naszych autobusów.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu oraz godzin odjazdów z poszczególnych przystanków znajdują się na stronie www.km.glogow.pl, na Facebooku oraz będą dostępne dzień przed imprezą na przystankach, na których zatrzymają się autobusy.

Przypomnijmy, że głogowski Cross Straceńców pierwszy raz wystartował w 2011 roku. W tym roku będzie to już ósma edycja tego ekstremalnego, pełnego przeszkód biegu.

Jego trasa jest pełna wielu niespodziewanych, naturalnych przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów i zbiegów. Te trudne warunki nie odstraszają wielbicieli sportu i miłośników biegania.

Podczas pierwszego Crossu Straceńców, 18 września 2011 roku wystartowało 298 osób.

W zeszłym roku zawodników było już 1329.

Ilu będzie w tym roku?

VIII Cross Straceńców wystartuje 21-22 kwietnia, Więcej informacji na temat wydarzenia oraz regulamin dostępny na stronie www.crossstracencow.pl oraz www.sport-gorski.pl 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.