Unikał kary więzienia. Poszukiwany zatrzymany przez policjanta po służbie

0
266

Głogowski policjant sierż. szt. Remigiusz Szumilas z Wydziału Prewencji był już po służbie gdy zauważył mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. Za uchylanie się od uiszczenie grzywien 26 – latek miał trafić do aresztu na 44 dni. Policjant zatrzymał poszukiwanego i przekazał go patrolowi. Wtedy okazało się, że mężczyzna nie zgłosił się do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Termin upłynął klika dni wcześniej.

Policjant pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji, był w tym dniu po służbie. Wybrał się na zakupy, wtedy zauważył znanego mu 26 – letniego mężczyznę, który jak wiedział jest poszukiwany do odbycia kary 44 dni pozbawienia wolności. Poszukiwany nie uiścił grzywien jakie zostały mu wymierzone przez sąd, za popełnione wykroczenia. Łącznie była to kwota 1049 złotych. Policjant podjął interwencję. Skontaktował się z oficerem dyżurnym i poprosił o wsparcie. Zatrzymał poszukiwanego i przekazał go przybyłym funkcjonariuszom ― relacjonuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Dla 26 – latka sprawa nie skończyła się po zapłaceniu grzywny. Policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej, miał zgłosić się do zakładu karnego, aby tam odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna trafił do więzienia.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.