Ponad 2 miliony złotych na infrastrukturę w gminach powiatu głogowskiego i polkowickiego

0
300

5 kwietnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył przedstawicielom samorządów z Dolnego Śląska promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej. Łączna kwota przyznanych promes to 1 451 340 zł dla gmin powiatu głogowskiego oraz 849 130 zł dla gmin powiatu polkowickiego. Nie są to jedyne środki, które maja trafić do samorządów. Rząd zdecydował o przeznaczeniu prawie 30 milionów złotych na drogi lokalne w województwie dolnośląskim. Samorządy mają czas na składanie wniosków do 15 kwietnia.

Podczas spotkania i rozmów z ministrem Brudzińskim zwróciłem uwagę na potrzeby regionu zagłębia miedziowego. W szczególności na mocno akcentowane przez samorządowców kwestie infrastruktury i wydatków związanych z utrzymaniem jej w należytym stanie ― mówi Poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski.

Poseł Zubowski przedstawił szczegóły czwartkowych ustaleń, wedle których rozplanowanie powyższej kwoty wygląda następująco dla poszczególnych Gmin:

Gmina Głogów, powiat głogowski- 475 000,00 zł – przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wilków, remont budynku Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

Gmina Pęcław, powiat głogowski- 333 290,00 zł– przebudowa nawierzchni drogi w Wietszycach.

Gmina Żukowice, powiat głogowski – 643 050,00 zł– odbudowa drogi w m.Kamiona.

Gmina Gaworzyce, powiat polkowicki- 403 890,00 zł- odbudowa rowu ziemnego w obrębie Gostyń, przebudowa drogi- ulica Szkolna w Gaworzycach, remont budynku Szkoły Podstawowej w Gaworzycach.

Gmina Radwanice, powiat polkowicki- 445 240,00 zł– przebudowa drogi gminnej (wewnętrznej) obręb Buczyna.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.