Karambol pod kontrolą. Ćwiczenia na S3

0
401
dig

5 kwietnia na skrzyżowaniu dróg szybkiego ruchu S3 i 12 koło Radwanic (Węzeł Drożów) odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Karambol 2018”.  Celem szkolenia było doskonalenie wspólnych działań wszystkich służb powiatowych współpracujących z organami zarządzania kryzysowego. W akcji wzięło udział około 150 funkcjonariuszy: strażaków, policjantów, personel medyczny oraz zarząd dróg. Scenariusz zakładał, że pojazd osobowy, który uciekał przed kontrolą drogową wymusił pierwszeństwo i spowodował kolizję kilkunastu samochodów…

Jak podkreślił starosta polkowicki Marek TramśTego typu akcja ma za zadanie sprawdzenie obowiązujących procedur i wypracowanie praktycznych metod postępowania w sytuacji zagrożenia i dodał ― to też ciągłe doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek straży, policji, pogotowia, a w tym przypadku jeszcze pracowników nadleśnictwa. Takie ćwiczenia przeprowadzamy przynajmniej raz na dwa lata i nadal będziemy to robić, nawet częściej, dla bezpieczeństwa mieszkańców ― zapewnia starosta.

Ćwiczenia obserwowali wykonawcy nowej S3 pracownicy firmy Mirbud , Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad oraz około 40 uczniów klas mundurowych.

Przedsięwzięcie jest jednym z elementów przygotowania służb ratowniczych i porządkowych do zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szkolenie z udziałem wielu służb jest przeprowadzane po to, aby zagwarantować skuteczne współdziałanie nie tylko w ramach jednej służby, ale wielu służb powiatu polkowickiego i sąsiadujących samorządów― mówi Mirosława Myrna- Kudryk, Naczelnik,rzecznik prasowy powiatu polkowickiego.

Ostatnie tego typu ćwiczenia służb powiatu polkowickiego odbyły się w 2016 roku, w sytuacji pożaru i pościgu w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.