Bezpłatne badania kolonoskopowe. Nie czekaj, zbadaj się póki nie jest za późno

0
184
Miedziak.info.pl Szpital korytarz poczekalnia medycyna lekarz

Miedziowe Centrum Zdrowia przygotowało programy profilaktyczne dla pacjentów z terenu subregionu legnicko-głogowskiego. Bezpłatne badania kolonoskopowe adresowane są do kobiet i mężczyzn czynnych zawodowo w wieku od 55 do 64 roku życia, dla osób w wieku 40 – 65 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego z rakiem jelita grubego, a także dla osób w wieku 25 – 65 lat pochodzących z rodziny HNPCC lub FAB. Warto pamiętać, że rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Większość zachorowań obserwuje się po 50 roku życia, ryzyko wzrasta wraz z wiekiem.

Kolonoskopia jest najskuteczniejszą metodą w rozpoznawaniu raka jelita grubego.Jest to badanie, które umożliwia obejrzenie całego jelita grubego giętkim instrumentem (kolonoskopem), który lekarz pod kontrolą wzroku przesuwa w kierunku jelita cienkiego. Przy użyciu dodatkowych instrumentów, podczas kolonoskopii istnieje możliwość między innymi pobrania wycinków, usuwania polipów, tamowania krwawień.

Profilaktyczne wykonanie kolonoskopii między 55 a 64 rokiem życia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego aż o 85 % !

Bezpłatne badania kolonoskopowe odbywają się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie projektu pod tytułem: „Profilaktyka raka jelita grubego na terenie subregionu legnicko – głogowskiego”.

W programie profilaktyki raka jelita grubego mogą wziąć udział mieszkańcy subregionu legnicko – głogowskiego obejmującego powiaty:m.Legnica, legnicki, lubiński, polkowicki, głogowski, górowski.

W ramach bezpłatnego badania każdy pacjent otrzyma:

  • bezpłatny środek do oczyszczenia jelita;
  • znieczulenie do badania;
  • profesjonalne badanie endoskopowe na wysokiej klasy sprzęcie medycznym;
  • usunięcie pojedynczych polipów stwierdzonych podczas badania;
  • zlecenie badań histopatologicznych pobranych wycinków.

Jak można zarejestrować się na badania?

  • Centralna Rejestracja Endoskopowa tel. 76 / 84 60 382
  • Pracownia Endoskopowa w Przychodni Lekarskiej MCZ S.A. w Głogowie przy ul. Sportowej 1B tel. 76 / 72 76 740, po godzinie 14.30 rejestracja pod numerem 76 / 72 76 791
  • Pracownia Endoskopowa w Przychodni Lekarskiej MCZ S.A. w Legnicy przy ul. Okrzei 14A tel. 76 / 74 39 540
  • Pracownia Endoskopowa przy Oddziale Gastroenterologicznym Szpitala MCZ S.A. w Lubinie przy ul. Skłodowskiej – Curie 54 budynek D – 40;  V piętro; tel. 76 / 84 60 321

Na badania należy ze sobą zabrać wypełnioną ankietę, dowód osobisty, aktualne wyniki badań oraz listę leków, które pacjent przyjmuje.

Więcej informacji na stronie: http://mcz.pl/pl/profilaktyka-raka-jelita-grubego-na-terenie-subregionu-legnicko-gogowskiego-568

 

Źródło:MCZ Lubin

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOn dostał mieszkanie, a ona… 20 000 złotych z domowej drukarki
Następny artykułTrener Osiedlowy wrócił na głogowskie boiska
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...