Pachnie tu Świętami- Jarmark Wielkanocny w Głogowie

0
387

Za oknami mamy dziś bezchmurne niebo i tak długo wyczekiwaną, piękną słoneczną pogodę. Mieszkańców Głogowa, którzy wybierają się na niedzielny spacer zachęcamy do odwiedzenia Jarmarku Wielkanocnego. Znajdziemy tam tradycyjne produkty regionalnych wystawców, które przypominają dawne smaki dzieciństwa- domowy, chleb na zakwasie, wędliny bez sztucznych konserwantów, wiejskie jaja, chrzan i ćwikła, jakie robiły nasze babcie oraz ciasta, których nie powstydziłaby się żadna gospodyni domowa. Wszystko najwyższej jakości, smaczne, naturalne i zdrowe. Takich produktów na próżno szukać w supermarketach.

Kolorowe stanowiska i dobiegająca z głośników muzyka z daleka przyciągają przechodniów.

Dla wielu mieszkańców robienie przedświątecznych zakupów właśnie na Jarmarku to już tradycja

Co roku przychodzimy tu z żoną, chodzimy, oglądamy, podziwiamy, ale i zawsze coś kupimy,ulubioną kiełbasę i chrzan tak ostry, jak żaden sklepowy. To takie dawne smaki, których młodzi nawet nie znają. Właśnie tak powinien smakować dobry chleb. Prawdziwe pieczywo, nie jakieś tam mrożone . Nasze polskie smaki, wciąż trochę niedoceniane ― mówi głogowianin.

Są i tacy klienci, których na Jarmark przyprowadziła zwykła ciekawość.

Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę, jak to wygląda. Mieszkam od kilku miesięcy tu niedaleko, więc przyszłam z córeczką i synkiem. Miała być głównie zabawa dla dzieciaków, ale przy okazji niespodziewane małe zakupy ― mówi Pani Ala.

Największą popularnością cieszą się swojskie wędliny oraz pieczywo.

Długie kolejki ustawiały się również za wyrobami cukierniczymi.

Zainteresowanie, głównie wśród Pań budzą stroiki wielkanocne. Te kolorowe i te, bardziej stonowane. Perfekcyjnie wykonane, zgodne z najnowszymi trendami. Wprowadzą świąteczny nastrój wszędzie tam, gdzie je ustawimy.

„Sięgnij po to, co najzdrowsze” – taki slogan można zobaczyć na stanowisku ze zdrową żywnością, gdzie oprócz skosztowania pysznych i zdrowych dań, możemy również poznać przepisy i produkty. Co powinniśmy uwzględniać w naszym domowym jadłospisie, jak poprzez jedzenie zadbać o zdrowie swoje i najbliższych, jak upiec domowy chleb, gdzie kupować zdrowe produkty żywnościowe i jak z nich umiejętnie korzystać? – na te i wiele więcej pytań odpowiedzi udzielają przemiłe Panie, których pasją i misją jest szerzenie wiedzy o zdrowej, pełnowartościowej diecie.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, wyjątkowe atrakcje i super zabawa czeka na najmłodszych mieszkańców Głogowa.

Poprzebierani animatorzy dbają o dobry humor maluchów: malowanie kredą, zabawy z balonami, szukanie jajek Wielkanocnych- to tylko niektóre z przygotowanych zabaw.

Jarmark Wielkanocny na Placu Targowym przy ul. Wały Chrobrego dziś jeszcze do godziny 16.00

Dla wszystkich, którzy chcą, by na stole Wielkanocnym nie zabrakło regionalnych, tradycyjnych produktów.

Jest w czym wybierać…

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.