Najpierw ucieczka z więzienia, a potem nocne kradzieże.Podejrzani w rękach Policji

0
328

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z głogowskich sklepów spożywczych. Zatrzymani to dwaj mężczyźni, w wieku 31 lat. Jeden z nich to uciekinier z Zakładu Karnego, poszukiwany listem gończym. W ręce policjantów trafił również 27 – latek, który zbiegł z 31 – latkiem z więzienia podczas niedozorowanych prac. Podejrzani tej samej nocy, kiedy dokonali włamania i kradzieży, usiłowali również okraść inny sklep w Głogowie.

W nocy 20 marca na terenie Głogowa, doszło do włamania i kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych. W wyniku tego zdarzenia odnotowano straty w wysokości ponad 700 złotych. Sprawcy skradli kilka butelek alkoholu i rozbili szybę. Tej samej nocy usiłowali się włamać do jeszcze jednego sklepu. W tym przypadku uszkodzili szybę i spowodowali straty w wysokości 2000 złotych.

W dniu 22 marca policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzewane o te przestępstwa osoby. Zatrzymani to dwaj uciekinierzy z zakładu karnego w wieku 31 i 27 lat oraz 31- latek. Żaden z nich nie ma stałego miejsca zamieszkania. Jak się okazało włamania oraz usiłowania włamania dokonało dwóch z nich: 31 – latek uciekinier z zakładu karnego, poszukiwany listem gończym oraz 31- letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. 27 – latek trafi z powrotem do więzienia ― mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.