Mają się czym pochwalić! Pierwszy w tym roku start, pierwsze medale i apetyt na więcej

0
263
dav

Nowy sezon sportowy rozpoczął się bardzo pomyślnie dla Głogowskiego Klubu Judo. W niedzielę zawodnicy wystartowali w Kobierzycach w pierwszej kolejce Super Ligi Judo. W turnieju wzięło udział 950 judoków z całego kraju, a także pojedyncze kluby z Czech. Głogów reprezentowało 22 zawodników. Młodzi sportowcy wrócili do Głogowa z licznymi medalami, wywalczyli 8 złotych medali, 4 srebrne oraz 10 brązowych. Taki udany początek prognozuje bardzo dobrą dalszą część sezonu.

Super Liga Judo jest jednym z najliczniejszych i jednocześnie najmocniejszych turniejów judo w Polsce. Honorowym patronatem turnieju jest Rafał Kubacki, olimpijczyk oraz dwukrotny medalista Mistrzostw Świata.

Niedzielne zawody w Kobierzycach były pierwszym turniejem judo w tym roku, który jak mówi  Łukasz Kogut Miał posłużyć do sprawdzenia formy w jakiej są nasi zawodnicy oraz na jakim są etapie przygotowawczym. Już teraz możemy stwierdzić, że wygląda to bardzo dobrze gdyż 6 złotych medali i 2 srebrne zdobyli zawodnicy, którzy bardzo mocno przepracowali  zimowy obóz sportowy i od początku roku są ciągle w mocnym treningu i dodaje ― Na bardzo duże brawa zasługują Marcin Nowak i Dawid Fedor, którzy jako zawodnicy urodzeni w 2011 roku tym razem rywalizowali z zawodnikami o rok i  2 lata starszymi od siebie (…) Liczymy, że z turnieju na turniej te wyniki będą jeszcze lepsze, a forma głogowskich Byczków z tygodnia na tydzień będzie się rozkręcać.

Ze złotymi medalami d Głogowa wrócili:

Emilia Więcek, Jakub Więcek, Szymon Grudzień, Filip Juras,  Julia Tryka, Martyna Stelmaszyk, Michał Andrasz, Wiktoria Woźniak.

Srebro wywalczyli:

Mateusz Wolny, Zuzanna Chmielewska, Bartosz Grudzień, Mateusz Więcek.

Brązowe medale otrzymali:

Marcin Nowak, Dawid Fedor, Wojciech Balcerek, Wiktoria Drożdż, Szymon Kowalski, Alan Osiński, Igor Tryka, Wiktor Cieśniewski,Mikołaj Białobrzeski, Julianna Lewandowska.

Młodym zawodnikom judo z Głogowa gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.