Poznaj historię Głogowa i jego najpiękniejszych zabytków

0
354

Mobilny Przewodnik to aplikacja stworzona z myślą o turystach, dająca możliwość poznania historii i najważniejszych zabytków miasta o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Prosta w użyciu, dostępna dla każdego. W bazie Mobilnego Przewodnika nie mogło zabraknąć Głogowa. Do wyboru mamy aż 14 opowiadań związanych z zabytkami i przeszłością naszego miasta. Te historie powinny zainteresować zarówno turystów,jak i mieszkańców, którzy nie odkryli jeszcze tajemnic głogowskich zabytków. Przeszłość Głogowa jest teraz na wyciągnięcie ręki. Chcesz posłuchać?

Do odsłuchania opowiadań wystarczy zwykły telefon. W głogowskich opowieściach usłyszymy głos znanego dziennikarza telewizyjnego, Tomasza Orlicza.

Znajdujące się w bazie Przewodnika Mobilnego Opowiadania trwają średnio około 5 minut. To nie jest przypadek, ale wynik wieloletnich obserwacji zachowań turystów, korzystających z tej formy słuchania audio opowieści. Zbyt długie opowiadania nużą. Bez szans są także nudne opowiadania. W obu przypadkach słuchacze natychmiast przerywają odsłuch― mówi Krzysztof Surgut z Mobilnego Przewodnika i dodaje ― Blisko 87% turystów, którzy zdecydowali się odsłuchać opowiadań o historii Głogowa, odsłuchała ich do końca. To potwierdzenie,że teksty opowieści są ciekawe, a turyści chcą wysłuchiwać opowiadań do ostatniej sekundy.

Miasto Głogów przedłużyło umowę z Mobilnym Przewodnikiem o kolejny rok. Dzięki temu możemy nadal wysłuchiwać opowiadań o długiej i ciekawej historii Głogowa.

Jak to działa?

Aby wysłuchać głogowskich historii wystarczy zadzwonić na stacjonarny numer telefonu (76) 75 399 00 i z klawiatury telefonu wybrać odpowiedni kod opowiadania:

1101 – Kolegiata

1102- Zamek

1103– Lapidarium kościoła św. Piotra

1104– Wieża Ratuszowa

1105- Lapidarium „Łódź Chrystusowa”

1106 – Twierdza

1107- Sąd

1108 –Kościół św. Mikołaja

1109- Miejskie Mury Obronne

1110- Lapidarium Synagoga

1111- Plac gen. Umińskiego

1112-  Kościół Bożego Ciała

1113-Teatr Miejski

1114- Ratusz

Z przeprowadzonych badań wynika, że najchętniej odsłuchiwanym opowiadaniem z Głogowa była historia Kolegiaty. To właśnie 1101 był najczęściej przyciskanym numerem w 2017 roku.

Więcej szczegółów na stronie  https://mobilny-przewodnik.pl/blog/glogow.html

Ulotki informacyjne dostępne w Informacji Turystycznej w Głogowie (ul. Koszarowa 1).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.