Zachęcają do darmowego korzystania z wirtualnej czytelni

0
372

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia e-książki, platforma IBUK Libra poszerzyła zakres darmowych publikacji o 4919 tytułów z zakresu literatury faktu, literatury pięknej i literatury dla dzieci i młodzieży. Z oferty można skorzystać jeszcze do 20 marca. Zasady korzystania z IBUK LIBRA są takie same. Aby mieć dostęp do wirtualnej czytelni należy udać się do biblioteki, by uzyskać wymagany kod PIN. Później można już tylko oddać się przyjemności czytania ulubionej lektury, w dowolnym miejscu, o dowolnej  porze…

Międzynarodowy Tydzień e-książki (Read and e-Book Week) został zainicjowany w 2004 roku przez kanadyjską autorkę książek dla dzieci, Ritę Toews. Celem tego święta jest promocja oraz popularyzacja e-czytania.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna wspólnie z 50 bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku wykupiła ponad 3000 e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Dzięki temu, po otrzymaniu kodu dostępu, każdy czytelnik może zupełnie za darmo korzystać z wirtualnych zasobów czytelni.

W Głogowie taki PIN można otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima przy ulicy Jedności Robotniczej 15, a także w dwóch innych placówkach : w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi 5 oraz w Powiatowym Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Jedności Robotniczej 10, które jest partnerem konsorcjum o nazwie  „Dolnośląskie Biblioteki Pedagogiczne”.

W elektronicznej czytelni, opartej na bazie libra.ibuk.pl, znajdują się książki z następujących dziedzin: filozofii, psychologii, pedagogiki, socjologii, kulturoznawstwa, komunikacji społecznej, nauk przyrodniczo-matematycznych, historii, informatyki, marketingu i reklamy, zarządzania, finansów i bankowości, filologii polskiej i innych filologii, prawa, a także poradniki medyczne.

Zasady korzystania wirtualnej czytelni są bardzo proste:

Wystarczy wejść na stronę http://www.libra.ibuk.pl , wpisać login oraz otrzymane w bibliotece hasło. W zakładce „dostępne książki” wybieramy interesującą nas publikację i następnie wciskamy klawisz „czytaj”.

Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności każdy nowy użytkownik musi się najpierw zarejestrować na platformie, podając swój adres e-mail oraz hasło.

Tysiące darmowych publikacji czekają na miłośników dobrej lektury każdego dnia…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.