Koncert zespołu Kminek w Akademii Rycerskiej

W sobotę 17 marca, o godz. 20:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej czeka nas wspaniałe wydarzenie muzyczne. Ze specjalnym koncertem wystąpi pochodzący z Legnicy zespół Kminek, który zdobywa coraz większą popularność. 

0
240

W sobotę 17 marca, o godz. 20:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej czeka nas wspaniałe wydarzenie muzyczne. Ze specjalnym koncertem wystąpi pochodzący z Legnicy zespół Kminek, który zdobywa coraz większą popularność. 

Kminek to niezwykły projekt muzyczny, który powstał z marzeń i miłości do muzyki, obrazu, słowa. Pochodzący z Legnicy zespół jest rzadkim na polskiej scenie przykładem dobrego chill out′u i zmysłowej elektroniki. Jest delikatny, kobiecy, piękny. Debiutancka płyta “Kminek 34” ukazała się pod koniec ubiegłego roku i zbiera świetne recenzje. Piosenki Kminka grają stacje radiowe, zespół gościł m.in. w radiowej Trójce, Radiu dla Ciebie czy TVP. Kminkiem zachwycił się Ray Wilson, wokalista kultowej grupy Genesis, a Lao Che zaprosili ich na swój koncert w Krakowie. Teraz przyszedł czas na koncert Kminka w Legnicy!

Czego możemy spodziewać się na koncercie? Michalina Maruniak z Kminka mówi, że niespodzianek. – Na scenie będą nam towarzyszyć specjalni goście. M.in. znakomity trębacz Patrycjusz Gruszecki, jeden z najwybitniejszych polskich trębaczy młodego pokolenia, laureat ważnych nagród muzyki jazzowej. Zagra też znany z bluesowej Obstawy Prezydenta gitarzysta Sławek Sobieski, wystąpią inni, świetni muzycy: Sławek Szudrowicz (gitary), Adam Rorat (instrumenty klawiszowe) czy „żywy skład Kminka”, czyli Arek Halikowski (gitara), Paweł Kurek (perkusja) i oczywiście Jurek Delwo (gitara basowa), który jest „ojcem” projektu. Zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy koncert! Wprawdzie już dziś spać nie mogę, mając świadomość, że to specjalne wydarzenie: bo w rodzinnym mieście, bo z gośćmi itp., ale tym bardziej nam zależy, aby przeżyć to wspólnie w Wami – podsumowuje wokalistka zespołu.
Koncert odbędzie się 17 marca, o godz. 20:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Informacje o biletach znajdziecie na lck.art.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.