Dzień Otwarty w głogowskiej Szkole Muzycznej

0
267
2014-11-10 Koncert muzyczno-poetycki @Szkoła Muzyczna (fot.P.Dudzicki)

Szkoła Muzyczna w Głogowie zaprasza wszystkie dzieci, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z muzyką 15 marca na Dzień Otwarty. Będzie to doskonała okazja, by porozmawiać z nauczycielami i zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły.  Uczniowie szkoły przygotowali wyjątkową niespodziankę dla swoich przyszłych kolegów -zaprezentują swoje umiejętności gry na instrumentach. Koncert, który rozpocznie się o godzinie 17.00 będzie prezentacją efektów nauki w głogowskiej  szkole muzycznej.

Nauka w Szkole Muzycznej to okres sześciu lub czterech lat, zależnie od wieku dziecka rozpoczynającego naukę.Dzieci mogą nauczyć się gry na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Muzycznej będą przyjmowane do końca kwietnia, następnie kandydaci zostaną sprawdzeni przez komisję złożoną z nauczycieli szkoły pod katem predyspozycji i uzdolnień muzycznych.

Propozycją dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, które chciałyby rozpocząć naukę w szkole muzycznej jest możliwość wzięcia udziału w kursie wstępnym. Zajęcia kursu będą się odbywać w kwietniu. Podczas zajęć, poprzez zabawę, ruch i naukę piosenek, rozwijana będzie ciekawość i wrażliwość muzyczna dzieci. Uczestnicy kursu doświadczą, na czym polega nauka w szkole muzycznej, a także będą mogli zobaczyć z bliska instrumenty muzyczne ― mówi Dorota Cimarno, sekretarz Szkoły Muzycznej w Głogowie.

Kurs wstępny jest bezpłatny, zapisy przyjmowane są w sekretariacie. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej szkoły www.muzyczna.glogow.pl  a także pod numerem tel. (76) 833-27-46

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.