Miłośnicy kryminału szykujcie się na kolejne spotkanie

0
150

13 marca o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie głogowskiego Klubu Konesera Kryminału. Tym razem będzie to dyskusja o książce Karin Slaughter „Moje śliczne”. Wydany w 2015 roku thriller zyskał przychylność krytyków i zdobył uznanie wielu czytelników. Czy tak dobre opinie o tej książce są uzasadnione? Czy głogowscy fani kryminałów podzielają to zdanie?

Historia pewnej rodziny…

„Moje śliczne” to nie tylko mocny thriller z wątkiem kryminalnym, ale też opowieść o rozpadzie rodziny, która dotknęła wielka tragedia. Recenzenci za jeden z największych walorów warsztatu Karin Slaughter uznają umiejętne budowanie suspensu, dzięki czemu książka trzyma w napięciu od początku do końca. Chwalą także jej inteligentną grę z czytelnikiem oraz mocne pod względem psychologicznym kreacje bohaterów mówi Agnieszka Błaszczyk z głogowskiej biblioteki BLOG i dodaje ― To książka, którą czyta się jednym tchem.

Tajemnicze zniknięcie dziewiętnastoletniej Juli jest początkiem rodzinnej tragedii. Po tym wydarzeniu następuje całe pasmo nieszczęść. Ojciec popełnia samobójstwo, a siostry Claire i Lydia zrywają ze sobą kontakt.

Spawy z przeszłości niespodziewanie wracają do bohaterów powieści po dwudziestu latach. Mąż jednej z sióstr, wpływowy milioner zostaje zamordowany. Przeglądając rzeczy po zmarłym małżonku, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny.

Czy jej mąż Paul miał z tym coś wspólnego?

Siostry godzą się by razem przeprowadzić prywatne śledztwo.Będzie to dla nich wyjątkowo bolesna podróż do przeszłości…

Klub Konesera Kryminału zaprasza na rozmowę o książce do głogowskiej biblioteki BLOG, mieszczącej się przy ulicy Perseusza 13. Spotkanie odbędzie się 13 marca o godzinie 17.00.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowe emocje i szczytny cel
Następny artykułDotacje, konferencja i warsztaty- PUP ułatwia start nowym firmom w Głogowie
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...