Dotacje, konferencja i warsztaty- PUP ułatwia start nowym firmom w Głogowie

0
480

Pasja, determinacja i wytrwałość stanowią fundament każdej dobrze prosperującej firmy. Niestety nawet najlepiej opracowany biznes plan sam się nie obroni. Oprócz pomysłu potrzebny jeszcze odpowiedni wkład finansowy, który dla wielu ludzi jest przeszkodą niemożliwą do pokonania. Z pomocą dla wszystkich, którzy chcieliby zaistnieć w świecie biznesu wychodzi Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. Masz pomysł, który odłożyłeś na bok? Teraz jest doskonała okazja, by go odświeżyć i zacząć działać! Prowadzenie własnej firmy może nie należy do najłatwiejszych zajęć, ale dzięki wsparciu PUP ten cel jest w zasięgu ręki, możliwy do zrealizowania tu i teraz….

Dotacje

Na rozpoczęcie działalności gospodarczej Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie przeznaczył 1.173.000 zł. Dzięki tym środkom 69 osób będzie mogło uzyskać tak niezbędne przy zakładaniu własnej firmy wsparcie finansowe (będzie to kwota 17 tys. zł.).

Dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie może otrzymać:

 • Osoba bezrobotna,
 • opiekun osoby niepełnosprawnej,
 • absolwent centrum integracji społecznej,
 • absolwent klubu integracji społecznej

Osoba ubiegająca się o dotacje musi spełniać następujące warunki:

 • Nie otrzymała bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej, założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej,
 • nie była karana przeciw obrotowi gospodarczemu,
 • w okresie 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia wniosku nie przerwała z własnej winy szkolenia, stażu lub innej formy pomocy.

Zasady dotacji

Po podpisaniu umowy z Powiatowym Urzędem Pracy, przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kwota ta może zostać przeznaczona na zakup maszyn, sprzętu, urządzeń. Warto pamiętać, że pieniądze z dotacji nie mogą finansować kosztów stałych prowadzenia firmy, takich jak koszty wynajmu czy ubezpieczenia społecznego.Otrzymana kwota jest bezzwrotna, ale pod warunkiem, że działalność gospodarcza będzie prowadzona przez okres minimum 12 miesięcy.

Zabezpieczenie spłaty odbywa się poprzez wskazanie:

 • poręczycieli,
 • gwarancji bankowej,
 • blokady rachunku bankowego
 • podpisanie aktu notarialnego o poddaniu się egzekucji

Tegoroczny nabór wniosków rozpocznie się już 26 marca i potrwa do 30 marca 2018 roku.

Im się udało!

Prowadzenie własnej firmy to prawdziwe wyzwanie, więcej obowiązków, większa odpowiedzialność, nienormowany tryb pracy. To jednak również niepowtarzalna szansa na rozwój osobisty i zawodowy.Dla odważnych i przedsiębiorczych osób to doskonały moment, by zacząć realizować swoje marzenia, rozwijać karierę na własnych warunkach, być szefem i twórcą własnego dzieła.

Wielu Głogowian skorzystało już z dotacji Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie, dziś ich firmy sprawnie funkcjonują, odnoszą małe i większe sukcesy, a ich właściciele z dumą patrzą na swoje dzieła poprzedzone miesiącami przygotowań, ciężkiej pracy i wielu prób.

Marzenia o własnym biznesie pomogła mi spełnić dotacja z Urzędu Pracy. Rozwijamy się i wiemy, że możemy osiągnąć jeszcze więcej ― mówi Pan Krzysztof Mencel, właściciel Do-Sushi.

Pan Klaudiusz Żurek prowadzący Food Truck jest również zadowolony z podjętej decyzji ― Wziąłem pieniądze z PUP na start. Było warto! Prowadzę firmę i robię to, co lubię.

Nie tylko dotacje!

Pomoc Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie dla przyszłych przedsiębiorców jest wszechstronna. PUP oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale służy również dobrą radą i cenną, merytoryczną wiedzą z zakresu biznesu i szeroko pojętego rynku pracy.

By zrealizować swój cel PUP organizuje konferencje i warsztaty, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości młodych przedsiębiorców, a także umożliwić efektowne i skuteczne wejście w świat lokalnego biznesu.

Konferencja odbędzie się 15 marca, o godzinie 11.00, w Hotelu Qubus w Głogowie. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć jak wypełniać dokumentacje, jak wygląda droga od pomysłu do jego realizacji, skąd wziąć pieniądze na start oraz jakie są szanse i zagrożenia na rynku pracy.

Swoją obecność na konferencji należy wcześniej potwierdzić telefonicznie pod numerem tel. 76 72 75 503

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza również wszystkich zainteresowanych do udziału w dwudniowych warsztatach, 19 oraz 21 marca.

Pierwszego dnia zajęcia będą się odbywały w głogowskim PUP, w sali numer 113. Tematyka warsztatów będzie dotyczyła między innymi:

 • Przygotowania modeli biznesowych,
 • określania grup klientów oraz strategii budowania relacji,
 • przygotowania analizy finansowej firmy,
 • określenia grup potencjalnych partnerów,
 • poznania nowoczesnych narzędzi marketingu internetowego,
 • przygotowania planu wdrożenia pomysłu biznesowego,
 • zwiększania motywacji do realizacji pomysłu biznesowego,
 • sporządzania dokumentacji niezbędnych przy składaniu wniosku o dotacje.

Początek o godzinie 9.00, warsztaty potrwają do godziny 14.00

Drugiego dnia warsztatów uczestnicy spotkają się w Galerii Dworcowej przy PKS. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 9.00, podczas spotkania będzie można się dowiedzieć między innymi:

 • Na co zwrócić uwagę wybierając lokal,
 • jakie są zasady organizowania przestrzeni w lokalach usługowych.
 • jakie są zasady organizowania przestrzeni handlowej.

Uczestnik warsztatów może zdecydować, czy weźmie udział w jednym czy w dwóch spotkaniach. Zajęcia będą prowadzone między innymi przez: Fundację Tax Care, Glogowski Klub Mikrobiznesu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie.

Zapisy na warsztaty u doradcy PUP lub telefonicznie, pod numerem tel. 76 72 75 503

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.