Legnicki Rower Miejski – miasto ogłosiło przetarg

Urząd Miasta w Legnicy ogłosił przetarg na wybór firmy, która obsłuży system miejskich rowerów. Umowa ma obowiązywać trzy sezony. 

0
388

Urząd Miasta w Legnicy ogłosił przetarg na wybór firmy, która obsłuży system miejskich rowerów. Umowa ma obowiązywać trzy sezony. 

Firma, która zostanie wybrana drogą przetargu, będzie miała za zadanie  wypożyczenie roweru w dowolnej stacji publicznego systemu Legnickiego Roweru Miejskiego (LRM). W obsłudze będzie: wdrożenie systemu, bieżące zarządzanie i eksploatacja rowerów, pobieranie opłat, obsługa użytkowników oraz utrzymanie, serwis, magazynowanie i konserwację wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem LRM.

Z warunków przetargu wynika, że w tym roku Legnicki Rower Miejski ma ruszyć od 16 kwietnia i funkcjonować do 30 listopada. W kolejnych dwóch latach start ma być od 1 kwietnia.

System LRM w 2018 roku ma składać się z 11 stacji rowerowych wyposażonych w 11 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 132 stojaków (średnio 12 na każdej stacji),  88 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych wraz z 5 stojakami oraz 5 tandemów.

W 2019 i 2020 roku system ma liczyć 14 stacji rowerowych wyposażonych w 14 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 168 stojaki rowerowe (średnio 12 stojaków na każdej stacji), 112 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych oraz 5 tandemów.

Przypomnijmy, że system LRM ruszył w naszym mieście dwa lata temu. W minionym roku  mieliśmy do dyspozycji  64 rowery, ulokowane na ośmiu stacjach oraz pięć rowerów dziecięcych. Jak wynika ze statystyk Urzędu, jeździliśmy nimi bardzo chętnie i często. W sumie było blisko 40 tysięcy wypożyczeń w ciągu siedmiu miesięcy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.