Banknoty z domowej drukarki

0
398

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali cztery osoby, które podrabiały banknoty o nominale 50zł, a następnie wprowadzały je do obiegu. Podejrzani to trzech mieszkańców Głogowa oraz mieszkanka powiatu polkowickiego.

W dniu 26 lutego bieżącego roku głogowscy policjanci wydziału kryminalnego, zatrzymali 38 – letniego głogowianina.  W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili podrobione banknoty o nominale 50 złotych. Zabezpieczyli również sprzęt komputerowy, drukarkę i skaner, które posłużyły do produkcji fałszywych pieniędzy. 38 – latek usłyszał zarzut podrabiania polskich znaków pieniężnych. Przyznał się do przedstawionych zarzutów. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.
W toku dalszych czynności zatrzymano osoby, które odbierały od 38 – latka sfałszowanych banknoty i wprowadzały je do obiegu, płacąc nimi za towary i usługi. Zatrzymani to dawaj mężczyźni w wieku 35 i 25 lat, mieszkańcy Głogowa oraz 25 – letnia kobieta, mieszkanka powiatu polkowickiego. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. 35 – latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Pozostałe osoby objęto dozorem policyjnym ― mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Za podrabianie pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat. Wprowadzanie ich do obrotu jest zagrożone karą więzienia do lat 10.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.