Powrót do przeszłości Głogowa.Projekcja wyjątkowego filmu…

0
230

Choć większość z nas lubi wybiegać daleko w przyszłość, czasami warto odbyć sentymentalną podróż do przeszłości. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zapraszają już w najbliższą sobotę, 3 marca wszystkich mieszkańców na wyjątkowy pokaz filmowy. Dzięki unikatowym nagraniom Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć Głogów z ostatnich dekad. Ulotne chwile uwiecznione na nagraniach to nie tylko wykład o historii miasta, to przede wszystkim lekcja o głogowianach. To bezcenne źródło wiedzy o codziennym życiu w Głogowie, o tym jak było kiedyś…

Filmowy pokaz rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Prowadzącymi tego wieczoru będą: Bartek Adamczak, Waldemar Drozd oraz Roman Włodarczak.

Zbyszek Lipowski to wybitny dokumentalista, który nagrał setki godzin materiałów o Głogowie. Nagrania pokazują dawną architekturę miasta, ale również codzienność mieszkańców, ich pasje, zajęcia, prace.

Najbardziej znane filmy Lipowskiego to seria „Głogowskie życiorysy” oraz dokumenty o Hucie Miedzi Głogów (w tym dokument z okazji 40-lecia Huty).

Podczas sobotniego wieczoru publiczność będzie mogła również obejrzeć materiał filmowy o Telemachu Pilitsidisie, malarzu tworzącym w Głogowie, który na przestrzeni 40 lat namalował ponad 3 tys. obrazów. Urodzony w Grecji, a mieszkający w Głogowie artysta był dwukrotnie odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Głogowa.

Unikatowe materiały zarejestrowane kamerą Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć już 3 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy Legnica znów zostanie siedzibą żołnierzy?
Następny artykułMarsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przejdzie ulicami Głogowa
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...