Powrót do przeszłości Głogowa.Projekcja wyjątkowego filmu…

0
976

Choć większość z nas lubi wybiegać daleko w przyszłość, czasami warto odbyć sentymentalną podróż do przeszłości. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zapraszają już w najbliższą sobotę, 3 marca wszystkich mieszkańców na wyjątkowy pokaz filmowy. Dzięki unikatowym nagraniom Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć Głogów z ostatnich dekad. Ulotne chwile uwiecznione na nagraniach to nie tylko wykład o historii miasta, to przede wszystkim lekcja o głogowianach. To bezcenne źródło wiedzy o codziennym życiu w Głogowie, o tym jak było kiedyś…

Filmowy pokaz rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Prowadzącymi tego wieczoru będą: Bartek Adamczak, Waldemar Drozd oraz Roman Włodarczak.

Zbyszek Lipowski to wybitny dokumentalista, który nagrał setki godzin materiałów o Głogowie. Nagrania pokazują dawną architekturę miasta, ale również codzienność mieszkańców, ich pasje, zajęcia, prace.

Najbardziej znane filmy Lipowskiego to seria „Głogowskie życiorysy” oraz dokumenty o Hucie Miedzi Głogów (w tym dokument z okazji 40-lecia Huty).

Podczas sobotniego wieczoru publiczność będzie mogła również obejrzeć materiał filmowy o Telemachu Pilitsidisie, malarzu tworzącym w Głogowie, który na przestrzeni 40 lat namalował ponad 3 tys. obrazów. Urodzony w Grecji, a mieszkający w Głogowie artysta był dwukrotnie odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Głogowa.

Unikatowe materiały zarejestrowane kamerą Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć już 3 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.