Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przejdzie ulicami Głogowa

0
490

Już w najbliższą niedzielę, 4-go marca w Głogowie odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach, które zaplanowano specjalnie na tą okazję.  Będzie to „Ogromna dawka patriotyzmu na najwyższym możliwym poziomie” – zapewniają organizatorzy.

Uroczystości rozpocznie o godzinie 12.30 Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się w parafii NMP Królowej Polski, mieszczącej się na Osiedlu Kopernik w Głogowie.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, z przykościelnego placu wyruszy wyjątkowy, najdłuższy w historii Głogowa Marsz Pamięci.W Marszu będą uczestniczyły Grupy Historyczne, „partyzanci” na koniach, nie zabraknie również banerów z postaciami bohaterów.Punktem docelowym uczestników Marszu będzie Aleja Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wieczorna część uroczystych obchodów będzie miała miejsce w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie. O godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Jarkiem Wróblewskim, pracownikiem warszawskiego Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy Głogowa będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z jego najnowszą książką „Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna”.

Gościem w głogowskim Muzeum będzie również Marek Nadolski, pracownik Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.