Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie

0
486

Już 8 i 9 marca drzwi głogowskiej Uczelni będą otwarte dla wszystkich planujących swoją dalszą ścieżkę edukacyjną.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przygotowała jak co roku bogaty i różnorodny program. W tych dniach odbędą się warsztaty, prezentacje, laboratoria, pokazy, konkursy. Będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z ofertą Uczelni. Ciekawe zajęcia i masa atrakcji czekają na młodych ludzi w każdym instytucie: humanistycznym, medycznym, politechnicznym i ekonomicznym. XI Głogowskie Dni Nauki i Sztuki organizowane przez PWSZ już wkrótce…

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych Uczelni Zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 roku. Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX wieku.

Uczelnia zapewnia zajęcia warsztatowe dla studentów, liczne prace w laboratoriach, a także płatne praktyki na terenie całej Unii Europejskiej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie może poszczycić się pracownią badań regionalnych, działalnością wydawniczą oraz projektem „Maluch przy Uczelni”, dzięki któremu na terenie Uczelni funkcjonuje oddział Żłobka, z możliwością dalszej rozbudowy oraz poszerzania oferty.

Wielomiesięczne, intensywne przygotowania do Dni Otwartych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dobiegły końca. Teraz organizatorzy rozpoczęli już finałowe odliczanie do XI Głogowskich Dni Nauki i Sztuki.

O szczegółach tego wydarzenia mówi Anna Włodarczyk, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie Miłośnicy nauk technicznych będą mogli między innymi przeprowadzić doświadczenia chemiczne i fizyczne, przyjrzeć się powstawaniu brył 3D, czy też zbudować własną cynową armię. Humaniści będą mieli okazję bliższego „spotkania” z filmem, reklamą, filozofią i historią. Wykładowcy Instytutu Ekonomicznego przygotowali szereg ciekawych zajęć, podczas których przybliżą między innymi systemy podatkowe i wspólnie z uczestnikami zastanowią się czy Bitcoin, to fenomen naszych czasów.

Dla wszystkich chętnych otworzymy nasze pracownie umiejętności pielęgniarskich, gdzie można będzie zapoznać się ze specyfiką zawodu pielęgniarza i pod fachowym okiem sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas Dyktanda z Języka Angielskiego oraz konkursu z języka niemieckiego, a miłośnicy e-sportów wezmą udział w Międzyszkolnym Turnieju League of Legends.

Wśród bardzo wielu propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebiezachęcają organizatorzy.

Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie głogowskiej Uczelni.

Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie już 8 i 9 marca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.