Pobol: Rozpoczynamy realizację tej historycznej inwestycji

0
467

Po wielu latach oczekiwań zapadła decyzja w sprawie drugiego mostu. Na budowę obwodnicy w Głogowie zostanie przeznaczona kwota 750 milionów złotych. Informację oficjalnie potwierdzili podczas dzisiejszej konferencji prasowej: wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz dyrektor Michał Soroko z GDDKiA. W spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości: Jan Zubowski, Radosław Pobol oraz poseł Wojciech Zubowski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała już potwierdzenie finansowania na rozpoczęcie prac projektowych. Prace budowlane planowane są na lata 2022-2025. Zadanie to było umieszczone w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014—2023.

Radosław Pobol, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego na teren Zagłębia Miedziowego, radny sejmiku dolnośląskiego podkreślał ―  Rozpoczynamy realizacje tej historycznej inwestycji. Inwestycji, która do tej pory była jedynie obietnicą bez pokrycia, na której politycy różnych opcji zbijali swój kapitał, oszukując nas- mieszkańców Głogowa (…).

Inwestycja rozpocznie się od przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej już w najbliższych dniach ― mówił podczas dzisiejszej konferencji Jan Zubowski.

Jak wyjaśnił poseł Wojciech Zubowski dokumentacja ta pozwoli określić zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia oraz uściśli przebieg tras. Sporządzony projekt ustali również typy i parametry obiektów budowlanych oraz umożliwi uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Cieszę się, że wspólne działania, lobbing naszych radnych, ale również chęć słuchania ze strony Pana Wojewody, jak i rządu dają efekty ― skomentował poseł Wojciech Zubowski.

Inwestycja ma stanowić fragment połączenia drogi krajowej nr 12 z nowo wybudowaną drogą ekspresową S3 na terenie województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.