Goliszów: Rywalizacja mieszkańców gminy Chojnów w tenisie stołowym

0
556

W niedzielę, 18 lutego w świetlicy wiejskiej w Goliszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym. Konkurenci rywalizowali między sobą w 4 kategoriach. Przedstawiamy wyniki z weekendowej rozgrywki. 

Tenisiści z gminy Chojnów dzielnie rywalizowali między sobą o miano najlepszego. W niedzielnych rozgrywkach były uwzględnione 4 kategorie: chłopcy do lat 15, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej 35 lat oraz kobiety bez ograniczenia wiekowego. Zawodnicy w każdej kategorii rozgrywali mecze turniejowym systemem „każdy z każdym”. Nadzór sędziowski nad przebiegiem zawodów sprawowali Aleksander Ciołczyk, Jan Denisiak i Janusz Cygan.

Nad przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni działacze LZS. Duże zainteresowanie oraz udział młodzieży w turnieju świadczą o niegasnącej popularności tenisa stołowego w Gminie Chojnów.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:

     KOBIETY

I miejsce  – Aleksandra Pastyrnak

II miejsce – Ewa Burzmińska

III miejsce – Julia Czarachowicz

 

CHŁOPCY  DO  LAT 15

I miejsce    –  Radosław Radwański

II miejsce   –  Hubert Kupczyński

III miejsce  –  Marcel Kaczmarek

 

     MĘŻCZYŹNI  WIEK 15-35  LAT

I miejsce     – Maciej Pastyrnak

II miejsce    – Sebastian Sroka

III miejsce   –  Paweł Darmoros

 

   MĘŻCZYŹNI  POWYŻEJ  35  LAT

I miejsce      – Radosław Kupczyński

II miejsce     – Dariusz Konarski

III miejsce    – Paweł Rękoś

Na zakończenie zawodnicy, którzy stanęli na podium w swojej kategorii, otrzymali rakiety tenisowe, medale i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy zmagań poczęstowani zostali kawą, herbatą, napojami chłodzącymi i innymi słodkościami przygotowanymi przez gospodarzy – samorząd sołectwa Goliszów.

Tenis stołowy to tradycja w Goliszowie

Tenis stołowy to bardzo popularna dyscyplina sportowa. Mogłoby się wydawać, że nie wymaga wielkiej aktywności ruchowej, jednak jest to błędne przekonanie. Wystarczy rozegrać kilka setów, aby zobaczyć, że gra w „ping-ponga” to także fantastyczne ćwiczenie kondycyjne. – Spróbować swoich sił w gminnych zawodach może każdy, niezależnie od wieku. Nasze zawody mają otwartą formułę. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa i spróbowania swoich sił przy stole. Będzie to dobre dla naszego zdrowia, a rywalizacja z pewnością dostarczy niesamowitych emocji – zachęca Janusz Cygan, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Chojnowie. O kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez LZS będzie można dowiedzieć się ze strony www.gmina-chojnow.pl

Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym niezmiennie od lat odbywają się w świetlicy w Goliszowie. Organizatorami są Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Gminne Zrzeszenie LZS, LZS „Mewa” Goliszów oraz samorząd sołectwa Goliszów.

Źródło: Urząd Gminy Chojnów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.