Mieszkanie Plus w Głogowie?

0
558
prezydent Rafael Rokaszewicz konferencja prasowa

Jutro w Głogowie odbędzie się bardzo ważna dla mieszkańców Sesja Rady Miejskiej. Jednym z poruszonych tematów będzie przyjęcie uchwały, która umożliwiłaby rozpoczęcie realizacji programu Mieszkanie Plus w Głogowie. Jak się okazuje miasto jest doskonale przygotowane: został już wyznaczony teren, jest uzbrojona działka, są także chętni na skorzystanie z tego Programu. Co zatem stoi na przeszkodzie? O tym rozmawiał podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz zastępca prezydenta Piotr Poznański.

Mieszkanie Plus to program, który ma zastąpić wcześniejszy projekt „Mieszkanie Dla Młodych”. Głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności. W ciągu kolejnych dziesięciu lat na terenie całego kraju planuje się wybudowanie około trzech milionów takich mieszkań.

Nowy projekt rządowy związany z budownictwem mieszkań plus spotyka się różnym odbiorem społeczeństwa oraz samorządów.Zachwyt jednych torpedują uwagi sceptyków, którzy wyliczają długą listę niedoskonałości programu. Do grona przeciwników dołączyli także Radni KWW  Jana Zubowskiego .

To właśnie ich głos może okazać się skuteczną przeszkodą w rozpoczęciu budowy mieszkań plus w Głogowie. Radni zarzucają projektowi brak odpowiedniego przygotowania, niedopracowanie, wytykają brak wiedzy i kompetencji dyrektora Banku Gospodarstwa Krajowego, a nawet Wojewody.

Po zeszłotygodniowych posiedzeniach Komisji prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz ma duże obawy co do tego, czy uchwała w sprawie mieszkania plus zostanie przyjęta.

Staram się wdrażać w naszym mieście różnego rodzaju budownictwo, poczynając od budownictwa socjalnego, komunalnego, czynszowego czyli TBS,jednorodzinnego. Pojawił się program rządowy, wchodzimy więc w mieszkanie plus. Uważam to za rzecz normalną ― mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent miasta Rafael Rokaszewicz i jednocześnie zapewniał o należytym przygotowaniu miasta do realizacji projektu ― Mamy przygotowaną działkę na osiedlu Piastów Śląskich, uzbrojoną, z dojazdami i kanalizacją.

Prezydent jest zdziwiony niezrozumiałą postawą radnych KWW Jana Zubowskiego, tym bardziej, że jak się okazuje program mieszkanie plus już cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Głogowa.

Czy utrudnianie przyjęcia programu mieszkanie plus w Głogowie to tylko uzasadnione obawy radnych odnośnie projektu? Czy będzie to kolejna sprawa w której dobro mieszkańców spychane jest na dalszy plan, a obiektywna ocena zostaje zastąpiona przez subiektywne postrzeganie osoby prezydenta?

Torpedowanie, rzucanie kłód pod nogi jest dla mnie czymś dziwnym. Chyba, że to chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby kolejny raz pokazać, że Rokaszewicz tego nie zrobi. Jeśli tak będziemy stawiać sprawę to myślę, że mieszkańcy też powinni o tym wiedzieć ― powiedział Rokaszewicz.

My jesteśmy gotowi. Czy przystąpimy będzie to zależało od woli Rady Miejskiej w Głogowie ― zakończył  prezydent.

Radni będą głosować w tej sprawie już jutro. Zapowiada się ciąg dalszy burzliwej dyskusji.

Na sesji także sprawa dalszego etapu budowy TBS-ów na terenie pokoszarowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.