Przyłapany na gorącym uczynku

0
253

64 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany podczas kradzieży oleju napędowego z ciągników rolniczych na terenie jednej z posesji w gminie Kotla. Mężczyzna zdążył już spuścić ze zbiorników ponad 90 litrów paliwa. Został ujęty przez właściciela posesji i zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało nie było to jego pierwsze przewinienie…

64 – latek, został zauważony przez sąsiada właściciela posesji, na której były zaparkowane ciągniki rolnicze. Obecność o godzinie drugiej w nocy, mężczyzny na jej terenie, słusznie wzbudziła jego podejrzenie. Zawiadomił właściciela, poinformował policję i wspólnie doprowadzili do ujęcia 64 – latka. Mężczyzna wpadł w trakcie spuszczania paliwa ze zbiornika ciągnika rolniczego. Próbował uciekać, ale został ujęty przez właściciela ciągników i posesji ― mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Policjanci znaleźli w samochodzie zatrzymanego mężczyzny pojemniki przygotowane na kradzione paliwo.64-latek był już wcześniej karany za kradzież paliwa.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży paliwa.  Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.