Dzień Kobiet jak za dawnych lat…Już 19 lutego w Głogowie

0
430

Grażyna i Stefan Sroczyńscy, którzy organizują w Głogowie spotkania podróżnicze z cyklu Fotostopem Przez Świat z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowali  niespodziankę dla wszystkich Pań. Już w najbliższy poniedziałek, 19 lutego w Sali Rajców głogowianki będą mogły wyruszyć w sentymentalną podróż do czasów, gdy 8 marca był najhuczniej obchodzonym świętem. Będą wyjątkowi goście,ekspozycje, opowieści i wspomnienia. Ma być z humorem i małym przymrużeniem oka. Zapowiada się znakomita zabawa! To będzie wieczór dla wszystkich Pań, tych zapracowanych i odpoczywających na emeryturze, wychowujących małe dzieci i bawiących już wnuki. Kochane to spotkanie specjalnie dla was, czas na relaks i zasłużony odpoczynek. Nie czekajcie do 8 marca, w Głogowie możecie świętować już w lutym!

Gośćmi honorowymi spotkania będzie Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz Starosta Powiatu Głogowskiego Jarosław Dudkowiak.

Prowadzącym tego wieczoru będzie Bartłomiej Adamczak- zawodowo rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie, prywatnie mężczyzna obdarzony niesamowitym humorem, który ma wrodzony dar do prowadzenia konferencji i rozbawiania publiczności. Panie z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę!

O niezapomnianych czasach PRL-u opowiedzą zaproszeni goście: Piotr Orzechowski, Irek Dominiak(wojskowy), Bożena Mazur- Kasprzyszak (harcmistrzyni) oraz Teresa Mazurkiewicz (ekspedientka).

Zapraszamy na szóste już spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w Sali Rajców. Powrócimy do pustych półek i kartek żywnościowych, w czasy, gdy ten dzień był wielkim świętem narodowym, a kobiety od szefów dostawały po czerwonym goździku i paczce rajstop ― mówi Grażyna Sroczyńska.

Uzupełnieniem spotkania będzie mała ekspozycja charakterystycznych dla tamtych czasów przedmiotów oraz plakatów propagandowych.

Wstęp na Dzień Kobiet w głogowskim Ratuszu to drobny datek do puszki w ramach zbiórki „Głogów i okolice budują studnie w Afryce”.

Dzień Kobiet w Sali Rajców już 19 lutego, początek o godzinie 18.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.