Nowoczesne metody leczenia dostępne w Głogowie!

1
764

 „Zagadnienia okulistyki współczesnej w codziennej praktyce” – taki tytuł nosiła sobotnia konferencja, która odbyła się w siedzibie Kliniki Okulistycznej VITA-MED przy ulicy Legnickiej 5 w Głogowie. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu specjalistów z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów, które dotyczyły: najnowszych trendów w leczeniu jaskry oraz zespołu suchego oka, chirurgii zaćmy, a także leczenia chorób rogówki poprzez umieszczenie bezpośrednio w oku kropli specjalnego roztworu(tzw.crosslinking). Dziedzina medycyny, jaką jest okulistyka rozwija się bardzo dynamicznie. Nowatorskie metody to dla pacjentów szansa na odzyskanie zdrowia i komfortu życia dosłownie w kilkanaście minut! VITA-MED nie tylko uważnie śledzi wszystkie nowinki w okulistyce, te nowoczesne zabiegi są już dostępne w ofercie głogowskiej kliniki.

Klinika Okulistyczna VITA-MED powstała w 2003 roku, w wyniku przekształcenia Oddziału oraz Poradni Okulistycznych Szpitala ZOZ w Głogowie. Klinka świadczy usługi pełnopłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także umów z prywatnymi ubezpieczycielami.

VITA-MED jest organizatorem konferencji naukowych od ponad 10 lat.

Czynne uczestnictwo w rozwoju tej nauki a co za tym idzie jeszcze skuteczniejsza pomoc pacjentom jest dla nas jako lekarzy oraz naszej kliniki największą motywacją ― mówi dr Ewa Bobińska-Kachnowicz, prezes Kliniki Okulistycznej VITA-MED.

Przekazywana podczas konferencji naukowych wiedza ma być przede wszystkim przydatna dla lekarzy podczas ich codziennej pracy, tu i teraz. Taki cel prześwietla wszystkim organizowanym przez VITA-MED spotkaniom.

Nie jest to jedynie naukowa wiedza, o której możemy powiedzieć, że jest fantastyczna i budzi nasz podziw (…). Chodzi o to, by była to wiedza, o której możemy naszemu pacjentowi, który przyjdzie do naszego gabinetu powiedzieć, przekazać i ją zastosować ― wyjaśnił Jarosław Kachnowicz, lekarz medycyny, specjalista chorób oka z KLINIKI VITA-MED.

Specjaliści o nowoczesnych metodach w leczeniu chorób i wad wzroku

Sobotnie spotkanie zainaugurował wykład prof. Dr hab. n. med. Marty Misiuk-Hojło. Tematem referatu były najnowsze trendy w leczeniu jaskry. Choroba ta dotyczy coraz większej populacji Polaków, zwłaszcza po 40-tym roku życia. Jej zdiagnozowanie oznaczało do tej pory wieloletnie przyjmowanie kropli do oczu.

Dziś nowoczesna medycyna niesie alternatywne rozwiązania, które poprawiają komfort i ułatwiają codzienne życie osób z jaskrą.

Obecnie stosuje się metody chirurgiczne, obarczane mniejszym ryzykiem niż te stosowane jeszcze kilka lat temu.Innym rozwiązaniem jest leczenie farmakologiczne poprzez wszczepianie specjalistycznych struktur do oka. Wszczepiony implant wydziela substancję hamującą jaskrę na kilka miesięcy ― wyjaśnia Dr hab. n. med. Marty Misiuk-Hojło.

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji była chirurgia zaćmy. O nowatorskich metodach leczenia tej wady opowiedziała dr. Ewa Bobińska-Kachnowicz.

Dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek w swoim wystąpieniu przybliżyła nieinwazyjne metody obrazowania naczyń wewnątrz oka.

Drugą część spotkania rozpoczął dr Jarosław Kachnowicz. Jego wykład dotyczył perspektyw leczenia chorób rogówki metodą tak zwanego crosslinikngu, czyli bezpośredniego umieszczania w oku kropli specjalnego roztworu.

Mgr Maria Kąsniowska poruszyła zagadnienia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w okulistyce.Spotkanie zakończył wykład dotyczący najnowszych wytycznych w leczeniu zespołu suchego oka, który zaprezentowała dr n.med. Anety Hill-Bator.

Naprawią wzrok w 15 minut!

Wykwalifikowani specjaliści VITA-MED pracują ze sprzętem na najwyższym poziomie, korzystając z najnowszych metod stosowanych w okulistyce.

Jeżdżąc na międzynarodowe spotkania i słuchając o osiągnięciach naszych kolegów z innych krajów, nie mamy żadnych kompleksów, bo takie same wyniki osiągamy tutaj w Głogowie ― mówił dr Jarosław Kachnowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Część z nowoczesnych metod jest jeszcze w stadium prób i badań klinicznych. Niektóre z nich są już stosowane w głogowskiej klinice.

Vita-MED znalazła się elitarnym gonie 12 klinik okulistycznych w Polsce, które będą mieć w swojej ofercie nowoczesny zabieg wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL.

Jest to najnowsza na świecie, rewolucyjna soczewka służąca do korekcji wad wzorku, która poprawia jakość widzenia w niezwykle krótkim, bezbolesnym i w pełni bezpiecznym zabiegu. Cały zabieg trwa jedynie 15 minut!

Pacjentów zaskakuje przede wszystkim to jak szybko i jak bardzo poprawia im się wzrok― tłumaczył Mateusz Klinger z Staar Surgical.

Właściwie od razu po zabiegu obraz staje się wyraźnie ostrzejszy, głębszy i żywszy. To poprawa jakości życia w kwadrans― dodaje.

Zdrowe oczy i młody wygląd- wszystko w jednej klinice!

Duże zainteresowanie wzbudzają również zabiegi estetyczne, które klinika VITA-MED wprowadziła w lutym bieżącego roku.

Jest to kolejny ukłon w stronę potrzeb pacjentów, jak mówi Jarosław Kachnowicz

Naszym zadaniem jest wsłuchiwać się w głos pacjentów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Jeśli jesteśmy wstanie im sprostać, to staramy się to robić.

Jak już pisaliśmy wcześniej VITA-MED oferuje między innymi: usuwanie zmarszczek wokół oczu, operacje opadania i wiotkości powiek, usuwanie brodawek powiekowych, zabiegi kriochirurgiczne oraz usługi związane z kosmetologią estetyczną, jak na przykład mezoterapia.

Więcej informacji oraz szczegółowa oferta dostępna jest na oficjalnej stronie Kliniki www.vita-med.glogow.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli mówimy o nowoczesnym leczeniu, to tylko na nowoczesnym sprzęcie. W swoim gabinecie zadbałem o to i wyposażyłem się w sprzęt okulistyczny u Polandoptical. Zakupiłam u nich drobne przyrządy, ale i najlepszej klasy urządzenia diagnostyczne. Polecam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.