Spotkanie Głogowskiego Klubu Mam – „Spokojny rodzic, spokojne dziecko”

0
258

3 lutego odbędzie się pierwsze spotkanie Głogowskiego Klubu Mam. Organizatorzy zapraszają wszystkie świeżo upieczone mamy, a także mamy starszaków do Domu Montessori, znajdującego się na Starym Mieście przy ulicy Długiej 80 w Głogowie. Panie porozmawiają o tym jak radzić sobie ze stresem, negatywnymi emocjami oraz jak osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój. Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Bartoszek, nauczycielka, która studiuje metodę holistycznej pracy ze stresem One Brain Three in One Concepts. Początek o godzinie 10.00, wstęp wolny.

Organizatorami pierwszego spotkania Głogowskiego Klubu Mam są: Wsparcie Laktacyjne Głogów, Holistyczna Pracownia Terapii i Rozwoju,Niepubliczne Przedszkole Dom Montessori

Uczestniczki spotkania poznają praktykę Uważności, znaną jako mindfulness oraz zgłębią tajniki treningu umysłowego.

Wychowywanie dzieci to ciągły, nieustanny proces. Praca nad osobowością młodego człowieka powinna być prowadzona w przyjaznej, ciepłej atmosferze, pozbawionej negatywnych emocji. Rodzice uczą się każdego dnia, poznają i odkrywają nie tylko dziecko, ale i siebie. Jak radzimy sobie w trudnych momentach, czy potrafimy zapanować nad złością i gniewem?

Jak przekonują organizatorzy spotkania Głogowskiego Klubu Mam ,podstawą każdej relacji dziecko- rodzic powinien być wewnętrzny spokój ― Dzięki praktyce uważności człowiek uczy się rozpoznawać, rozumieć i kontrolować swoje emocje, a to pomaga mu podejmować coraz lepsze dla siebie decyzje. Nie zadbamy dobrze o innych, jeśli nie potrafimy zadbać o siebie. Zrozumienie własnych emocji i umiejętne nimi zarządzanie pomaga podejmować lepsze decyzje dla siebie i najbliższych.
 Spokojny umysł to spokojne otoczenie,
Spokojny rodzic to spokojne dziecko
Jak zadbać o wewnętrzny spokój?
Pośpiech i stres stał się nieodłączną częścią naszego życia przez co zatracamy naturalną radość i spontaniczność. Czujemy się zagubieni, przytłoczeni obowiązkami. Praca z negatywnym stresem emocjonalnym, wzorcami z dzieciństwa pozwala znowu poczuć się dobrze ze sobą. I z innymi.

O technikach radzenia sobie z negatywnymi emocjami opowie Pani Małgorzata Bartoszek. Z wykształcenia nauczycielka, obecnie w pełni zaangażowana w holistyczną pracę nad stresem emocjonalnym, który blokuje naturalny, wewnętrzny rozwój człowieka. Ukończyła szkolenia z zakresu Arteterapia I, Arteterapia II, Mandala w procesie edukacji, terapii i rozwoju, Terapia i Arteterapia ręki i stopy, Terapia Neurotaktylna, Sensoplastyka® – Wstęp, Sensoplastyka® – Trener 1st., Emocje w stresie.

Pani Małgosia wspiera dorosłych oraz dzieci w pokonywaniu blokad i ograniczeń, powstałych na skutek destrukcyjnych przekonań, negatywnej samooceny. Pomaga przywracać poczucie posiadania wpływu na własne życie. Zachęca do rozwoju osobistego w zgodzie ze sobą. Propaguje praktykę Uważności dla dzieci i dorosłych, aby uczyć się radzenia z trudnymi emocjami.

Spotkanie dla wszystkich mam już w najbliższą sobotę, 3 lutego o godzinie 10.00, w Domu Montessori na Starym Mieście przy ulicy Długiej 80.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebook  http://bit.ly/2mYD45V

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.