Chrobry Głogów do 7 lutego w Cetniewie

0
844

W Cetniewie spędzą najbliższe dni pierwszoligowi piłkarze Chrobrego Głogów. Szósty zespół Nice 1 Ligi właśnie w tej miejscowości będzie szykował formę na zbliżające się wielkimi krokami ligowe rozgrywki. Pierwszy mecz o punkty głogowianie rozegrają na początku marca. Wcześniej czeka ich jednak kilka gier kontrolnych.

Do tej pory zawodnicy Chrobrego Głogów rozegrali dwa mecze sparingowe. W obu ich przeciwnikami byli trzecioligowcy – najpierw KS Polkowice (3:2), a następnie Stilon Gorzów (3:1). W każdym z tych spotkań pomarańczowo-czarni strzelili po trzy bramki i wygrali, jednak to nie wyniki są najważniejsze podczas okresu przygotowawczego. Dziś szósta drużyna Nice 1 Ligi wyruszyła do Cetniewa, gdzie będzie obecna do 7 lutego. W tym czasie Chrobry rozegra trzy sparingi.

Podczas obozu przygotowawczego w COS Cetniewo głogowianie zagrają z Gryfem Wejherowo, Arką Gdynia oraz Bałtykiem Gdynia.  – Podczas obozu wejdziemy w inny charakter pracy. Było dużo pracy objętościowej, a w Cetniewie jednostki treningowe będą krótsze i bardziej dynamiczne. Wszystko zgodnie z planem” – powiedział Grzegorz Niciński, trener Chrobrego Głogów.

„Dlaczego Cetniewo? Nadmorski klimat sprzyja pracy. W Głogowie mamy dobre warunki, ale trend jest taki, że wyjeżdża większość, nawet poza granicę. My wybraliśmy Cetniewo z bardzo fajnymi warunkami, wszystkim na miejscu. Nic tylko popracować i razem poprzebywać ze sobą, mam nadzieję, że drużyna przez ten czas jeszcze bardziej się ze sobą zżyje poprzez treningowy reżim. Poza tym… zachęcam moich asystentów do tego, abyśmy popływali w morzu. Są do tego chętni, więc trzymam za słowo” – dodał opiekun pomarańczowo-czarnych.

W kadrze, która będzie przebywała w Cetniewie zabrakło kontuzjowanego Michała Pawlika oraz powracającego po urazie Damiana Sędziaka. Nie zabrakło za to młodzieży, bo doświadczenie przy pierwszym zespole zbierać będą Tomasz Serweta oraz juniorzy z CLJ, Seweryn Dybizbański i Kacper Pietrzczyk.

Po powrocie z Cetniewa pomarańczowo-czarni zagrają jeszcze cztery mecze kontrolne, natomiast w pierwszy weekend marca pojadą na wyjazdowe spotkanie w lidze z GKS-em Tychy.

Kadra na obóz w Cetniewie:

Bramkarze: Sławomir Janicki, Anatoli Gospodinov, Adam Makuchowski.

Obrońcy: Michał Ilków-Gołąb, Tomasz Serweta, Michał Michalec, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Kacper Pietrzczyk, Karol Danielak, Ariel Wawszczyk.

Pomocnicy: Jakub Bach, Bartosz Machaj, Szymon Nowicki, Michał Borecki, Robert Mandrysz, Marcel Gąsior, Mateusz Machaj, Maciej Kona, Seweryn Dybizbański, Serhiy Napolov, Łukasz Szczepaniak.

Napastnicy: Konrad Kaczmarek, Przemysław Trytko, Damian Kowalczyk.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.