Spotkanie autorskie z Katarzyną Pawluś. „Skończ z marudzeniem! Zacznij żyć!”

0
921

Już dzisiaj o godzinie 15.30 w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie odbędzie się spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką i niesamowitą kobietą Katarzyną Pawluś. Głogowianka jest autorką książki „Jedna na milion. Czyli tam i z powrotem”. Los wystawił Panią Kasię na ciężką próbę, nagle w jej poukładanym życiu pojawiła się choroba, nieprzewidywalna, niosąca cierpienie, siejąca zniszczenia w jej organizmie. Kasia się nie poddała, odnalazła w sobie niesamowitą wewnętrzną siłę, odkryła na nowo cud życia i sens istnienia. Teraz Pani Katarzyna dzieli się swoją pozytywną energią z innymi, zachęca do prawdziwego, szczęśliwego życia tu i teraz. Nikt z nas przecież nie wie, co przyniesie kolejny dzień…

Historia Pani Kasi jest pouczająca i inspirująca zarazem. Nigdy nie jest za późno, by wprowadzić zmiany w życiu, poukładać wszystko od nowa, zmienić hierarchię wartości i najważniejsze zrozumieć, że nic nie jest dane nam raz na zawsze.

Książka Kasi Pawluś powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich zabieganych, zapracowanych ludzi, którzy skupiają się na mało istotnych rzeczach, zapominając o tym co najważniejsze.

Jest to także dobra lektura dla pesymistów, którzy wiecznie na coś narzekają, nie dostrzegają szczęścia które zawsze jest gdzieś blisko, tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

Życie to nieskończone możliwości…

Pani Kasia zachęca do postrzegania siebie i życia jako jedynego, niepowtarzalnego cudu.

O czym jest ta książka? Jak mówi sama autorka po prostu o życiu ―Wyobraź sobie, że Twoje życie zatrzymuje się na 650 dni. Że codziennie żegnasz się z rodziną, z dziećmi. Że nie wiesz czy Twój mózg nie wyłączy się na zawsze? Przestajesz oddychać – podpinają Cię do rurek, przestajesz chodzić, mówić. Jesteś świadoma tragedii, ale nic nie możesz zrobić. Jesteś sparaliżowana i odczuwasz ból. Żyjesz w klaustrofobicznej klatce przez ponad 650 dni. I codziennie czekasz na lek, który pozwoli Tobie żyć. Ludzie się pytają mnie jak ja to robię, że się często uśmiecham, że jestem taką optymistką i do tego pomagam wszystkim? Odpowiedź jest prosta. Tego nauczył mnie Robak. Czasem trudno jest się uśmiechać, kiedy w życiu spotykają Cię rzeczy, których nie rozumiesz. Nie masz pewności czy przez to przebrniesz. Idziesz przez tą burze, ale nie wiesz, ile to jeszcze potrwa. W książce chciałam się z Wami podzielić zasadami, których się nauczyłam i które moglibyście wykorzystać w życiu, aby szczęśliwie żyć. Bycie cierpliwym to piękna rzecz. Nie jestem w stanie zapamiętać imienia mojego męża tak na stałe na zawsze, ale będę mogła podtrzymać jego serce miłością i radością życia. Nie jestem w stanie pójść z moimi dziećmi na spacer, do kina, na lody, ale jestem w stanie przytulać ich najmocniej na świecie. Nie jestem w stanie tańczyć w deszczu, ale mogę kołysać się przy świetle księżyca w różowym wózku inwalidzkim.

Od parunastu miesięcy przekazuję Wam jedną najważniejszą myśl!

Jesteś jedna na milion!

Jesteś Cudem!

Jesteś Piękna!

Jesteś Aniołem!

Spełniaj swoje marzenia! ― zachęca w swojej książce Pani Katarzyna Pawluś.

Spotkanie z „Jedną na milion” już dziś o godzinie 15.30 w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Przyjdź, posłuchaj i spójrz na siebie i swoje życie z zupełnie innej perspektywy…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.