Wystawa malarstwa głogowskich artystek

0
274

Biblioteka BLOG mieszcząca się przy ulicy Perseusza 13 zaprasza na wystawę malarstwa dwóch głogowskich artystek związanych z Pracownią 45, działającą w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Obrazy Danuty Woźniak i Beaty Strzeleckiej będzie można podziwiać do 10 lutego, w godzinach otwarcia biblioteki. Jest to kilkanaście obrazów przedstawiających pejzaże oraz martwą naturę. Prace prezentowane są w Galerii Czytelnika, wyjątkowej przestrzeni, do której współtworzenia zapraszani są lokalni artyści, hobbyści oraz kolekcjonerzy.

Pracownia 45, to zajęcia z rysunku, malarstwa, tkactwa i historii sztuki. Pracownia jest otwarta dla dorosłych, pragnących rozwijać swoje zainteresowania sztuką i dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, jako uzupełnienie edukacji plastycznej w szkole, a także, jako przygotowanie do egzaminów na uczelnie artystyczne. Wszystkie zajęcia prowadzi Krystyna Bogacz- artysta, plastyk.

Artystki, których prace można obejrzeć w głogowskiej bibliotece BLOG inspirują się przede wszystkim naturą.

Ulubionym moim tematem jest przyroda z niepowtarzalnym urokiem i barwami, pachnące kwiaty, zieleń łąk i szum drzew, płynący strumień, śpiew ptaków, latające owady. Zapisuje je pędzlem na płótnie ― mówi Danuta Woźniak.

W pracach artystki można dostrzec fascynacje przemijaniem, ulotne chwile są uwiecznione na obrazach.

Moje kompozycje są zaznaczone piętnem zniszczenia ― przyznaje Pani Danuta. Zamykam je w obrazach, przenosząc w wieczność ― dodaje.

Beata Strzelecka na swoich obrazach ukazuje piękno przyrody.

Malując realizuje wewnętrzną potrzebę piękna, którą dostrzegam wokół. Szczególnie lubię wyrażać to malując pejzaże ― wyjaśnia. Jej pełne barw obrazy odzwierciedlają intensywność barw natury.

Wystawę można zwiedzać do 10 lutego, w godzinach otwarcia biblioteki BLOG przy Perseusza 13.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.