Multimedialne atrakcje w bloku koszarowym

0
311

Prawie 400 głogowian odwiedziło pierwszego dnia nowo otwartą wystawę multimedialną w bloku koszarowym. Ten kolejny punkt na mapie turystycznej Głogowa przyciąga swoją nowoczesnością oraz różnorodnością ekspozycji. Przygotowane atrakcje powinny zaciekawić zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych zwiedzających. Wystawa zdobyła uznanie i pierwszych sympatyków wśród mieszkańców Głogowa, którzy docenili pomysł oraz wykonanie multimedialnych prezentacji. Co kryją podziemia bloku koszarowego w Głogowie?

Zabawa dla małych i dużych

Wystawa jest ciekawą formą edukacji poprzez zabawę.W wyjątkowych wnętrzach można odbyć niezapomnianą lekcję historii, doskonale się przy tym bawiąc.

Jest to niewątpliwie interesująca propozycja na aktywne spędzenie wolnego czasu w Głogowie.

Multimedialne puzzle

Dorośli mogą przypomnieć sobie tą zabawę z dzieciństwa, a dzieci spróbować sił w układaniu puzzli na szklanym ekranie, wybierając jeden z trzech poziomów trudności.

Strzelanie do celu

Z myślą o dwóch graczach przygotowano multimedialną grę, w której należy zniszczyć fortyfikację. Zawodnicy strzelają na ekranie z armat, oglądają postęp swoich ostrzałów i zniszczenia budynku.

Wyjątkowe selfie

Kolejnym punktem jest atrakcja fotograficzna. Za pomocą ruchów dłoni  można wybrać jeden z wielu strojów historycznych, który zostanie wkomponowany i dopasowany do naszej twarzy.Zrobione zdjęcie jest automatycznie wysyłane na skrzynkę e-mailową Biura Informacji Turystycznej w Głogowie.

Cel,pal!

Dla małych i dużych chłopców nie lada gratką jest strzelanie z broni do celu. Na ekranie umieszczona jest tarcza, a także wyniki celnego bądź nieudanego strzału.

W bloku koszarowym można również osobiście sprawdzić wygodę dawnego łóżka żołnierskiego, a nawet zajrzeć do żołnierskiej toalety z dawnej epoki.

Zainteresowani historią mogą wysłuchać ciekawych opowieści z głośników, które zamontowane są w salach wystawowych.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie cen biletów, godzin otwarcia oraz rezerwacji dla większych grup w Centrum Informacji Turystycznej ,pod nr telefonu 76 7265 451/551 lub  883 621 220, 603 366 164.

Kontakt e-mailowy do Biura Informacji Turystycznej w Głogowie: cit@glogow.um.gov.pl oraz glogow@outlook.com.

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz w weekendy od godziny 9.00 do 17.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.