Pijany i bez prawa jazdy jeździł po Głogowie

0
548

Policja zatrzymała 55- letniego mieszkańca Głogowa dwukrotnie jednego dnia. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w środę, 27 grudnia w godzinach popołudniowych. Mężczyzna uszkodził inne auto, a badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali wówczas jego prawo jazdy. Odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdu nie powstrzymały nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych usiadł za kierownicę swojego samochodu i wyruszył na przejażdżkę po mieście. Jeszcze więcej promili i kolejna kolizja spowodowały, że zakończył swój dzień w policyjnym areszcie.

Pierwsze zdarzenie, które spowodował 55- latek miało miejsce na parkingu, o godzinie 16.00. Podczas parkowania mężczyzna uszkodził inny pojazd. Policję powiadomił przypadkowy świadek tej sytuacji.

Patrol zatrzymał kierującego. Wtedy okazało się, że 55 – latek jest nietrzeźwy i ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy. Po wykonaniu czynności, mężczyzna został zwolniony ― powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowej Policji w Głogowie podinsp.Bogdan Kaleta.

Policjanci spotkali 55- latka jeszcze tego samego dnia. Około godziny 21.30 mężczyzna był sprawcą kolizji.

Jak dowiedzieliśmy się od oficera prasowego, Bogdana Kalety ― Kierowany przez 55-latka daewoo lanos uderz w tył mazdy. Mężczyzna był nietrzeźwy i mia 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nie mi uprawnień do kierowania, zostały mu zatrzymane kilka godzin wcześniej. Pierwsze zatrzymanie nie było dla niego żadną lekcją ani przestrogą. Tym razem trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz bez prawa jazdy. Kaleta dodaje ―Jego zachowanie to przykład szczególnego lekceważenia prawa i bezpieczeństwa innych ludzi. Nie miał prawa wsiadać za kierownicę samochodu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Ze względu na charakter czynów, sąd może zastosować znaczne obostrzenia kary, dotyczące zwłaszcza okresu zakazu kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.