Świąteczne kino w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie

0
265

Filmy z Mikołajem, reniferami i choinką w roli głównej cieszą się dużą oglądalnością, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Nastrojowe, pełne humoru świąteczne historie napawają optymizmem i radością nie tylko tych najmłodszych widzów. Bawią i wzruszają także dorosłych. Grudzień to miesiąc, który wyjątkowo obfituje w filmowe premiery. Jedną z tegorocznych propozycji jest film skromnej, norweskiej produkcji „Wszyscy jesteśmy Mikołajami”. Premiera w polskich kinach 24 grudnia. Przedpremierowo można obejrzeć ten film już dzisiaj, 21 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Początek projekcji o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej MOK. Jest to idealny repertuar na grudniowe popołudnie w rodzinnym gronie.

„Wszyscy jesteśmy Mikołajami” to fabularny, familijny film o świątecznej tematyce w reżyserii Terje Rangnes. Scenariusz do filmu napisał John Kåre Raake. Film swoją światową premierę miał w 2016 roku.

W głównej obsadzie zobaczymy: Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen, Ingeborg Raustøl, Johanna Mørck, Thias Salberg, Thor Michael Aamodt, Ann Carnarius Elseth, Dag Håvard Engebråten.

Ta urokliwa powieść rozgrywa się w pięknym, zimowym, białym krajobrazie. Śnieg, przytulny domek pełen świątecznych dekoracji i Mikołaj.

Główny bohater, tata trójki dzieci każdego roku dosłownie staje na głowie, by jego pociechy jak najdłużej wierzyły w Mikołaja, a dom był pełen świątecznej magii… Każde Boże Narodzenie poprzedzają wielodniowe przygotowania, wszystko jest dopięte na ostatni guzik i zrobione tak, że sam święty Mikołaj nie mógłby lepiej tego zaplanować.

Te święta odmienia jednak pewien mroźny, grudniowy dzień. Ciąg niefortunnych zdarzeń sprawia, że idealne Boże Narodzenie staje pod znakiem zapytania. Zniszczone prezenty mogą zaprzepaścić wszystkie starania głównego bohatera.

I wtedy, na drodze Mikołaja – przebierańca staje …. Prawdziwy Mikołaj we własnej osobie.

Na ten wigilijny wieczór Mikołaje zamieniają się domami. Dzięki temu to będzie naprawdę niezapomniana i wyjątkowa Gwiazdka dla obu rodzin.

Nie musisz być dorosły ani bogaty, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem.
A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie.
To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu…

Przedpremierowy pokaz filmu „Wszyscy jesteśmy Mikołajami” już dzisiaj, 21 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Początek godzina 19.00

Cena biletu to 15 zł od osoby. Jest również możliwość zakupienia biletu rodzinnego w cenie 20 zł (dla dwóch osób).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.