Wojciech Zubowski nowym przewodniczącym sejmowej Komisji

0
682
zdjęcie 2014-03-26-Wojciech-Zubowski-poseł@sejm@Głogów-01

W miniony piątek 15 grudnia Wojciech Zubowski, poseł na Sejm PiS został wybrany nowym przewodniczącym Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa. Z pełnionej funkcji zrezygnował poseł Marek Suski (PiS). Swoją rezygnację poseł tłumaczył „zbyt dużą ilością obowiązków”. Kandydaturę Wojciecha Zubowskiego na nowego przewodniczącego komisji wskazał dotychczasowy przewodniczący poseł Suski.

Poseł Marek Suski był przewodniczącym Komisji od początku jej powstania. Podczas piątkowego posiedzenia sejmowej Komisji Suski podziękował za współpracę ― Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za prace komisji. Było różnie. Wiemy. Opozycja ma swoje prawa. Ale wszystkim bardzo dziękuję. To były dwa lata ciężkiej pracy. Przyjęliśmy mnóstwo ustaw ― powiedział poseł PiS Marek Suski. Jednocześnie poseł wskazał swojego następcę ― Mam zbyt dużo obowiązków. Muszę zrezygnować z części, bo po prostu nie daję rady. Informuję, że z dniem dzisiejszym złożę na ręce Marszałka Sejmu rezygnację, czyli składam tutaj przed Państwem. I mam prośbę o wybór pana Wojciecha Zubowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji ― dodał Suski.

Poseł Suski pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji do spraw Służb Specjalnych, jest również zastępcą przewodniczącego Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Poseł z Głogowa Wojciech Zubowski

W świat polityki Wojciech Zubowski wkroczył w 2006 roku, zdobył wówczas mandat radnego Rady Powiatu Głogowskiego startując jako kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ponownie zdobył mandat w 2010 roku startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Zubowskiego (przy poparciu przez Prawo i Sprawiedliwość). W wyborach do parlamentu w 2011 roku Wojciech Zubowski uzyskał czwarty wynik w okręgu na liście PiS, a wraz z nim mandat poselski. W pierwszej i drugiej kadencji pracy w radzie powiatu działał w komisji samorządowej i bezpieczeństwa publicznego oraz komisji rewizyjnej. W październikowych wyborach w 2015 roku powtórnie otrzymał mandat poselski w Sejmie VIII kadencji. Co ciekawe w momencie otrzymania mandatu parlamentarnego Wojciech Zubowski pracował jako specjalista do spraw inwestycji. Wcześniejsza kariera zawodowa posła związana była z pracą w Kancelarii Prawnej. Wojciech Zubowski prowadził także firmę zajmującą się pracami wysokościowymi, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego

Działalność posła Wojciecha Zubowskiego w Sejmie skupia się na pracach w dwóch Komisjach: do Spraw Energi i Skarbu Państwa oraz Gospodarki i Rozwoju. Poseł jest również członkiem w:

  • Parlamentarnym Zespole do Spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziemi Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej
  • Parlamentarnym Zespole Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Parlamentarnym Zespole Górnictwa i Energii
  • Parlamentarnym Zespole do spraw Wsparcia Polskiego Przemysłu Obronnego

To już kolejny sukces posła Zubowskiego.

Przypomnijmy, że 12 listopada bieżącego roku poseł Wojciech Zubowski został wyróżniony za swoją pracę i aktywność w Sejmie. Z okazji dwóch lat kadencji ,kancelaria Sejmu wyróżniła i uhonorowała najbardziej aktywnych posłów. Wojciech Zubowski, który przedstawił do tej pory 23 sprawozdania zajął zaszczytne, trzecie miejsce spośród 460 parlamentarzystów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.