SPR Chrobry Głogów ratuje zwycięstwo w Elblągu

0
335

Rzutem na taśmę szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów uratowali zwycięstwo na parkiecie w Elblągu. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego byli o krok od straty punktów, ale o losach spotkania przesądziła bramka Marka Świtały. Dla zawodnika głogowskiej drużyny było to jedyne trafienie w meczu, ale za niezwykle ważne, bo zapewniające wyjazdowe zwycięstwo.

Zawodnicy SPR Chrobrego Głogów do Elbląga jechali w roli wyraźnego faworyta, ale przebieg boiskowej rywalizacji tego nie potwierdzał. Goście mieli momentami spore problemy z przejęciem kontroli nad grą, a miejscowi utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego na właściwe tory powrócili dopiero w kolejnych minutach, ale gdy tylko objęli prowadzenie, elblążanie ponownie złapali kontakt. Wyrównana walka toczyła się do końcowej syreny, a obie drużyny schodziły do szatni przy rezultacie 14:14.

W drugiej połowie SPR Chrobry zaczął grać lepiej, a spora w tym zasługa Kamila Sadowskiego oraz Rafała Biegaja. Głogowianie zaczęli budować solidną przewagę, która w pewnym momencie wyniosła już pięć trafień (19:24). Taki rezultat nie oznaczał jednak, że emocje w tym meczu dobiegły już końca. Miejscowi nie zamierzali składać broni i ruszyli do odrabiania strat, a sześć bramek rzuconych z rzędu sprawiło, że ponownie objęli oni prowadzenie!

Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg zrobili olbrzymi krok w kierunku korzystnego rozstrzygnięcia meczu, jednak ostatnie słowo należało do gości. Najpierw stan rywalizacji wyrównał Jakub Orpik, a tuż przed końcem na listę strzelców wpisał się Marek Świtała. Głogowianie odetchnęli z ulgą, bo dzięki temu trafieniu wywalczyli komplet punktów. W obozie gospodarzy zapanowała rozpacz, bo korzystny wynik był na wyciągnięcie ręki.

SPR Chrobry Głogów, z dorobkiem 28 punktów, zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy granatowej, ekipa z Elbląga ma na swoim koncie 7 oczek.

Meble Wójcik Elbląg – Chrobry Głogów 28:29 (14:14)

Meble Wójcik: Kiepulski 1 – Grzegorek, Janiszewski 4, Szopa 1 (1/2), Nowakowski 1, Pi. Adamczak 1, Netz 8, Moryń 4, Koper 8
Karne: 1/2
Kary: 10 min. (Pi Adamczak – 4 min., Janiszewski, Netz, Koper – 2 min.)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 3, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 6 (0/1), Klinger 3, Babicz 1 (1/1), Gujski 4 (3/3), Tylutki 1, Biegaj 4 (0/1), Orpik 2, Krzysztofik 3, Rydz 1
Karne: 4/6
Kary: 6 min. (Krzysztofik – 4 min., Tylutki – 2 min.)

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski (Sierpc), Jakub Mroczkowski (Sierpc)
Widzów: 100

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.