Teatr Ocelot zagra „Opowieść wigilijną” we Wrocławiu

Artyści z Teatru Ocelot zagrają w spektaklu „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa wystawianym w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakle na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego prezentowane są do 17 grudnia 2017.

0
184

Artyści z Teatru Ocelot zagrają w spektaklu „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa wystawianym w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakle na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego prezentowane są do 17 grudnia 2017.

Teatr Ocelot i „Opowieść wigilijna”

„Opowieść wigilijna” w wykonaniu artystów z Ocelota to wyjątkowe widowisko, które ma szansę stać się unikatowym wydarzeniem kulturalnym 2017 roku. Przedstawienie jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, pantomimy i akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostały napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Magiczne widowisko rodzinne.

W ponad siedemdziesięcioletniej historii Teatru Polskiego we Wrocławiu nie było tego rodzaju wydarzenia. Marzenie o syntezie sztuk jest tak stare, jak teatr, jednak do prób jego realizacji dochodzi nieczęsto. W Teatrze Polskim po raz pierwszy.

W czasie piętnastoletniej działalności na arenie międzynarodowej Teatr Ocelot brał udział w wielu prestiżowych świątecznych projektach artystycznych na terenie Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii.

Świąteczne wydarzenie zrealizowali twórcy:

  • Bogdan Zając – trzykrotny mistrz świata w akrobatyce sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone i Cirque du Soleil.
  • Beata Zając – scenarzystka i reżyserka widowisk sztuki ruchu. Dyrektor artystyczna Teatru Ocelot, wyreżyserowała większość jego prezentacji i widowisk artystycznych. Sprawowała nadzór artystyczny nad międzynarodowymi projektami.
  • Cezary Morawski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowca akademicki w uczelniach artystycznych, dyrektor międzynarodowego festiwalu teatralnego, aktor znany z ról wybitnych i popularnych, reżyser około 40 spektakli w Polsce oraz za granicą (głównie w Niemczech).

Po wybranych spektaklach Opowieści wigilijnej odbędą się specjalne warsztaty–spotkania z twórcami przedstawienia. Odbędą się one w terminach:

  • 13, 14 i 15 grudnia po spektaklach dla dzieci i młodzieży zaczynających się o godzinie 10:00,
  • 10, 16 i 17 grudnia po spektaklach zaczynających się o godzinie 15:00.

Wszelkich niezbędnych informacji udziela dział marketingu Teatru Polskiego (Rezerwacja biletów itp.) – tel. (+48) 71 316 077 778.

Więcej na: http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/opowiesc-wigilijna

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.