Premiera legnickiego kalendarza miejskiego

W czwartek, 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Piastów odbędzie się uroczysta premiera kalendarza miejskiego na 2018 rok. Kolekcjonerskie wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć autorstwa fotografów związanych z Legnicą. 

0
110

W czwartek, 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Piastów odbędzie się uroczysta premiera kalendarza miejskiego na 2018 rok. Kolekcjonerskie wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć autorstwa fotografów związanych z Legnicą. 

Legnicki kalendarz na 2018 rok to „Legnica z nieba”. Wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć, wykonanych przez młodych i zdolnych ludzi, profesjonalnie zajmujących się lataniem dronami oraz filmowaniem i fotografowaniem z ich użyciem. Legnickie, kolekcjonerskie kalendarze wydawane od 2002 roku, są artystyczną wizytówką miasta.

Dzięki zdjęciom z kalendarza miejskiego można spojrzeć na Legnicę z zupełnie innej perspektywy, która nie jest nam dostępna na co dzień. W tym kalendarzu nie ma przypadkowych zdjęć, wszystkie zostały wybrane tak, aby przedstawiały miejsca najbardziej charakterystyczne dla Legnicy, a jednocześnie ukazywały je w inny, ciekawy sposób. Każdy posiadacz tego kalendarza będzie mógł podziwiać Legnicę z lotu ptaka.

Do współpracy przy tym projekcie zaproszono ośmiu młodych ludzi, którzy związani są z Legnicą: tu się urodzili, mieszkają lub pracują. To piloci dronów, autorzy wielu realizacji krajowych i zagranicznych oraz zdobywcy nagród.

Autorami zdjęć do kalendarza są: Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej – Brand Film, Remigiusz Majchrzak – RM-DRONE, Kuba Osadkowski – KOD Fly With Me, Witold Pociej – Wpmedia, Paweł Szmalcel – Drone Eagle Eye, Tycjan Trzpioła – Minimal Motion, Jarek Wierzbicki – Agencja Reklamowa JSQ.

Warto przyjść na inaugurację miejskiego kalendarza po to, by móc się nim cieszyć przez cały rok. Warto też dla niesamowitego występu wrocławskich muzyków i kompozytorów, którzy muzykę łączą z dronami.

Drone Music Project jednoczy brzmienia trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów. Pomijając niezaprzeczalne walory wizualne latających obiektów, stanowią one też pełnoprawny element warstwy muzycznej, zarówno jako źródło charakterystycznego dźwięku silników, jak i w formie instrumentów perkusyjnych. Poza dronami w projekcie wykorzystywane są: głos, skrzypce, flet, instrumenty strunowe (gitara, mandolina), klawisze i duża ilość nieoczywistych elektronicznych dźwięków. Całość wzbogacają tworzone na żywo wizualizacje, oparte na filmach kręconych przy użyciu dronów.