Premiera legnickiego kalendarza miejskiego

W czwartek, 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Piastów odbędzie się uroczysta premiera kalendarza miejskiego na 2018 rok. Kolekcjonerskie wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć autorstwa fotografów związanych z Legnicą. 

0
265

W czwartek, 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Piastów odbędzie się uroczysta premiera kalendarza miejskiego na 2018 rok. Kolekcjonerskie wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć autorstwa fotografów związanych z Legnicą. 

Legnicki kalendarz na 2018 rok to „Legnica z nieba”. Wydanie zawiera 12 niesamowitych zdjęć, wykonanych przez młodych i zdolnych ludzi, profesjonalnie zajmujących się lataniem dronami oraz filmowaniem i fotografowaniem z ich użyciem. Legnickie, kolekcjonerskie kalendarze wydawane od 2002 roku, są artystyczną wizytówką miasta.

Dzięki zdjęciom z kalendarza miejskiego można spojrzeć na Legnicę z zupełnie innej perspektywy, która nie jest nam dostępna na co dzień. W tym kalendarzu nie ma przypadkowych zdjęć, wszystkie zostały wybrane tak, aby przedstawiały miejsca najbardziej charakterystyczne dla Legnicy, a jednocześnie ukazywały je w inny, ciekawy sposób. Każdy posiadacz tego kalendarza będzie mógł podziwiać Legnicę z lotu ptaka.

Do współpracy przy tym projekcie zaproszono ośmiu młodych ludzi, którzy związani są z Legnicą: tu się urodzili, mieszkają lub pracują. To piloci dronów, autorzy wielu realizacji krajowych i zagranicznych oraz zdobywcy nagród.

Autorami zdjęć do kalendarza są: Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej – Brand Film, Remigiusz Majchrzak – RM-DRONE, Kuba Osadkowski – KOD Fly With Me, Witold Pociej – Wpmedia, Paweł Szmalcel – Drone Eagle Eye, Tycjan Trzpioła – Minimal Motion, Jarek Wierzbicki – Agencja Reklamowa JSQ.

Warto przyjść na inaugurację miejskiego kalendarza po to, by móc się nim cieszyć przez cały rok. Warto też dla niesamowitego występu wrocławskich muzyków i kompozytorów, którzy muzykę łączą z dronami.

Drone Music Project jednoczy brzmienia trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów. Pomijając niezaprzeczalne walory wizualne latających obiektów, stanowią one też pełnoprawny element warstwy muzycznej, zarówno jako źródło charakterystycznego dźwięku silników, jak i w formie instrumentów perkusyjnych. Poza dronami w projekcie wykorzystywane są: głos, skrzypce, flet, instrumenty strunowe (gitara, mandolina), klawisze i duża ilość nieoczywistych elektronicznych dźwięków. Całość wzbogacają tworzone na żywo wizualizacje, oparte na filmach kręconych przy użyciu dronów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.