Mikołaj odwiedził dzieci w Kotli

0
2356

Grudzień to ulubiony miesiąc wszystkich dzieci, nawet gdy nie ma śniegu, powodów do uśmiechu jest naprawdę wiele. Tego miesiąca najwięcej szczęścia i radości najmłodszym sprawia oczywiście Święty Mikołaj, który odwiedza wszystkie przedszkola, szkoły, miasta i miasteczka, zagląda wszędzie tam, gdzie słychać dziecięcy śmiech. Mikołaja gościła również Gmina Kotla. W tym roku aż 570 dzieci bawiło się podczas Zabawy Mikołajkowej „Mikołaj i Przyjaciele”. Były tańce, śpiewy, słodkości i nieskończona ilość zabawy.

Mikołajki w Gminie Kotla odbywają się od ponad 20 lat. Są zwieńczeniem pracy wielu osób, wymagają wielu przygotowań, a także nakładów finansowych.

Od kilku lat, tą grudniową zabawę w Kotli wspiera Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.  Impreza jest finansowana również ze środków: Fundacji KGHM Polska Miedź, środków Gminy Kotla, Stowarzyszenia “Z głębi serca”, Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o., PWiK w Głogowie Sp z.o.o, Banku Spółdzielczego we Wschowie. Wielkie serce okazują każdego roku prywatni przedsiębiorcy: Anna i Krzysztof Nawrotowie, Piekarnia-Ciastkarnia Krzysztof Niedbalski, Chata Polska – Radosław Hajduk.W organizację Mikołajkowej zabawy zaangażowani są: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli.

350 uczniów z klas I – V, pięciolatków oraz sześciolatków z wszystkich przedszkoli z Gminy Kotla zabawiał Clown Bodzio. Podczas imprezy swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół „Czirliderki”. Dla dzieci zorganizowany był także poczęstunek i mnóstwo rozmaitych atrakcji, między innymi: malowanie twarzy, dmuchańce, List do Mikołaja. Najbardziej wyczekiwanym momentem był oczywiście przyjazd Mikołaja z workiem pełnym prezentów. W ten pracowity dzień Mikołaj odwiedził także najmłodszych w Chociemyśli i Głogówku.

Dla nieco starszych dzieci, uczniów z klas piątych i szóstych oraz gimnazjum został zorganizowany turniej i zabawy z Mikołajem na Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Łącznie 170 dzieci uczestniczyło w tej mikołajkowej zabawie dla młodzieży. Po emocjonującym turnieju wszyscy wraz z opiekunami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli na koncert muzyczny w wykonaniu grupy “RYMcerze”.

Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci, a ich uśmiechy to chyba najlepsza nagroda dla tych, którzy co roku organizują Imprezę Mikołajkową…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.