Absolutorium Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie

0
388

1 grudnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów. W tym roku mury głogowskiej uczelni opuściło 155 absolwentów.  107 osób zdobyło tytuł licencjata, a 48 uzyskało tytuł inżyniera. Były wspomnienia, gratulacje, wspólne zdjęcia i tradycyjny rzut biretem. Dumnym studentom tego dnia towarzyszyli najbliżsi. Absolutorium jest podniosłym i bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego studenta. To uroczyste zwieńczenie i uhonorowanie trudów nauki, ostatnie spotkanie z wykładowcami i kolegami z roku. Ten dzień był pełen emocji, zarówno dla absolwentów, ich rodzin, jak i dla wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych uczelni zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 roku. Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX w.

Drugi rok z rzędu PWSZ może pochwalić się licznymi sukcesami, w tym wzrostem liczby studentów. Uczelnia rośnie w siłę i oferuje coraz więcej kierunków kształcenia. PWSZ pozostaje w stałym kontakcie z głogowskimi firmami. Pomyślnie układa się również współpraca z władzami miasta. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na edukację właśnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Uroczyste Absolutorium i rozdanie dyplomów odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej po raz jedenasty. Spośród 155 absolwentów zostali wyróżnieni i nagrodzeni studenci, którzy otrzymali najwyższe średnie, zdobyli na dyplomach oceny bardzo dobre i celujące. W tym roku najlepsze wyniki osiągnęli: Pani Anna Muniak, Pani Agnieszka Olszewska-Magiera, Pani Monika Baranowska-Ślifierz oraz Pan Paweł Kołodziej.

Nagrody dla absolwentów z wynikami celującymi ufundowała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wiceprezes Krzysztof Sadowski wręczył je Pani Agnieszce Boguszewskiej i Panu Witoldowi Józefczykowi.

Podziękowania za współpracę, życzenia i gratulacje dla wszystkich absolwentów oraz ich rodzin złożyła JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr. Katarzyna Rusak, która z nostalgią wspominała ostanie 3 lata ― Był to czas wielu radosnych i przyjemnych chwil towarzyszących studiowaniu, ale wiem, że były i trudne momenty. Dziś mogę powiedzieć – podołaliście trudom nauki, nie zabrakło Wam zapału, wytrwałości i konsekwencji. Gratuluję sukcesu wszystkim Absolwentom, a także ich rodzinom i bliskim, którzy poprzez wsparcie i pomoc, z pewnością mają w tym sukcesie swój udział. (…) życzę, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do zdobywania wiedzy i dalszego rozwoju. Aby nigdy nie opuszczała Was ciekawość świata i odwaga w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, których być może nikt jeszcze nie zadawał.

W sentymentalną podróż zabrał wszystkich materiał filmowy oraz zdjęcia. Wspomnienia ostatnich trzech lat udokumentowane i uwiecznione na fotografiach przypomniały te zwykłe codzienne studenckie dni, a także te wyjątkowe i zabawne momenty.

Film o PWSZ został zrealizowany przez studentów III roku Nowych Mediów pod kierunkiem dr Sławomiry Lisewskiej. Jego autorami są Państwo Bożena i Andrzej Bęben.

Zgodnie ze studenckim zwyczajem, absolwenci na zakończenie ceremonii rzucili biretami. Ich przygoda z Uczelnią dobiegła końca, ale jak zapewniają, wspomnienia, doświadczenia i znajomości pozostaną na wiele lat…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.