26 finał WOŚP. Nabór wolontariuszy w Głogowie

0
645

14 stycznia odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny zgodę na utworzenie sztabu WOŚP otrzymał Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Do 8 grudnia potrwa nabór wolontariuszy, ilość miejsc jest ograniczona. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Gdzie i jakie formalności muszą wypełnić kandydaci na wolontariuszy?

Dla wolontariuszy

Ankieta wolontariusza dostępna jest w biurze obsługi klienta Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 grudnia włącznie.

Do 11 grudnia najpóźniej należy przesłać, droga elektroniczną swoje zdjęcie.Bardzo ważne są wymiary fotografii, nie powinna ona być mniejsza niż 800 x 600 pikseli. Zdjęcie portretowe, wzorowane na legitymacyjnym, podpisane imieniem i nazwiskiem wolontariusza wysyłamy na adres: mok.karolina.wojcik@gmail.com  z dopiskiem w tytule wiadomości: zdjęcie imię nazwisko wolontariusza 26. Finał WOŚ.
W dniach 12 – 13 grudzień, w godzinach od 14 do 17 każdy wolontariusz będzie musiał osobiście podpisać kwestionariusz. Osoby niepełnoletnie będą musiały w tych dniach przyjść z opiekunem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podczas 25 Finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głogowie uzbierano 119.207,36 zł. 96.762,36 zł w puszkach, a 22.445,00 zł podczas licytacji.

Łącznie, w całej Polsce udało się zebrać zawrotną kwotę 825 mln PLN.

1700 sztabów oraz 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie co roku angażuje się w pomoc dla WOŚ.

W tym roku pieniądze będą zbierane na odziały neontologii. Dzięki WOŚP na oddziały noworodkowe w Polsce trafiło 3 844 urządzeń medycznych za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Dzięki WOŚP zakupiono: 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków oraz 344 kardiomonitorów.

Ostatni raz ta dziedzina medycyny była wspierana przez WOŚP 5 lat temu, w styczniu 2013 roku.

26 finał znów będzie poświęcony najmłodszym. Podczas konferencji prasowej, Jurek Owsiak powiedział ―Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować (…).

Za pieniądze uzyskane podczas 26 Finału zostaną zakupione między innymi: stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, specjalistyczne aparaty USG.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.