Dni Świętego Mikołaja i Świąteczny Jarmark w Głogowie 6 -11 grudzień

0
346

 

Głogów szykuje się na Mikołajkowy tydzień atrakcji. Świąteczne iluminacje oświetliły ulicę Grodzką już w poniedziałek. Rankiem w środę pod głogowski Ratusz podjechała ciężarówka z ogromną choinką. 5 grudnia wieżę ratuszową ozdobi mikołajowa czapka, a 6 grudnia rozpocznie się Świąteczny Jarmark. Mikołaj odbierze klucze do bram miasta i to on będzie rządził w Głogowie przez kolejne dni. Mieszkańcy będą mogli znów poczuć magię Świąt z ciężarówką coca-coli. Mikołaj chętnie wysłucha życzeń tych najmłodszych i nieco starszych Głogowian. Będzie kolorowo, smacznie, głośno i radośnie. Bez względu na temperaturę, w Głogowie będzie naprawdę gorąco i świątecznie. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy chcą poczuć świąteczną atmosferę jeszcze przed Pierwszą Gwiazdką…

Środa 6 grudzień

Święty Mikołaj przybędzie do Głogowa o godzinie 16 w środę, 6 grudnia. Tego dnia poznamy także laureatów międzyszkolnego konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności plastyczne odbędzie się I Głogowski Festiwal Rękodzielniczy z cyklu tradycja łączy pokolenia. Mieszkańcy podczas warsztatów będą wykonywać stroiki i ozdoby świąteczne oraz dekorować pierniki i bombki.

Każdy będzie mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, a nawet skorzystać z przejażdżki konnej po mieście w saniach Świętego.

Wszystkich łasuchów powinien przyciągnąć słodki poczęstunek. O godzinie 17.30 z okazji urodzin patrona miasta, prezydent pokroi tort.

Wyjątkowym i podniosłym wydarzeniem będzie pierwsza, od czasów zakończenia II wojny światowej msza święta w ruinach kościoła Świętego Mikołaja.

Atrakcje czekają mieszkańców także w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Uczniowie głogowskich szkół będą mogli wziąć udział w zajęciach „Tajemnice Św. Mikołaja” (rezerwacja zajęć pod numerem telefonu 76 834 10 81).

Mieszkańcy będą mogli obejrzeć wystawę  „Nasze najnowsze” prezentującą najciekawsze obiekty pozyskane przez muzeum w 2016 i 2017 roku. Wstęp wolny.

Muzykalnie w czwartek i piątek

Świąteczne występy podopiecznych klubów i świetlic środowiskowych Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny będzie można zobaczyć w czwartek, między godziną 16 a 18.

W piątek o godzinie 18 wystąpi w Głogowie Arka Noego, usłyszymy między innymi utwór: „Świeć Gwiazdeczko moja, świeć”.

Weekendowa moc atrakcji

Bardzo aktywnie zapowiada się w Głogowie sobota i niedziela. W sobotę, 9 grudnia w godzinach od 10 do 15 odbędzie się Mikołajkowy Turniej Gier z „Bastion Głogów” o puchar Prezydenta Głogowa. Będzie też kulinarne show, nauka jazdy konnej, zwiedzanie miasta w saniach świętego Mikołaja i wspólne kolędowanie do godziny 18. 30.

W niedzielę Mikołaje wskoczą do wody, o godzinie 11 odbędzie się już X edycja Mikołajowego Spływu Płetwonurków rzeką Odrą. Mieszkańcy będą mogli również spotkać Mikołajów przemierzających miasto na rowerach.

Dla najmłodszych o godzinie 12 na rynku odbędzie się spektakl „Skrzynia Świętego Mikołaja”.

Świąteczna trasa Coca- coli

W poniedziałek, 11 grudnia do Głogowa już drugi raz przyjedzie świąteczna ciężarówka coca- coli. W zeszłym roku to wydarzenie zgromadziło na głogowskim rynku tłumy mieszkańców, a kolejki to każdej z atrakcji były naprawdę długie. W tym roku imprezie także będzie towarzyszyło wiele atrakcji i konkursów: personalizacja puszek, wirtualna przejażdżka saniami Świętego Mikołaja, fabryka upominków, foto budka. Start imprezy o godzinie 15.

„Dni Świętego Mikołaja”, patrona Głogowa to idealna okazja, by miło spędzić czas w gronie najbliższych , zapomnieć choć na chwilę o świątecznych przygotowaniach i po prostu dobrze się bawić..

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.